Podreperować punktowy dorobek

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podreperować punktowy dorobek
2017-03-31

Już jutro pierwsza drużyna Podhala wybierze się do Tarnowa, by tam zmierzyć się z bliską w tabeli Unią, będącą ostatnio w bardzo dobrej formie. Jak podkreśla trener Siekliński - nasz zespół jedzie do Tarnowa, by zwyciężyć i nadrobić straty punktowe w tabeli.

W ostatniej kolejce NKP pauzowało (w tym terminie rozegrało sparing z Wisłą Kraków i mecz pucharowy ze Skalnymi Zaskale), a Unia poniosła pierwszą porażkę w rundzie wiosennej - w Trzebini przegrała 1:2 z tamtejszym MKS-em. Mimo to, bilans tarnowian na wiosnę jest imponujący: oprócz ostatniej porażki, widnieją tam trzy wygrane, w tym jedno 2:0 z trzecią w tabeli Stalą Rzeszów. U siebie popularne "Jaskółki" w tej rundzie nie straciły nawet punktu.

Nowotarżanie z kolei, których celem jest pierwsza piątka na koniec sezonu, ostatnio zaliczyli spadek na 10. miejsce w tabeli. Wszystko za sprawą pauzy w ostatniej kolejce oraz dwóch przegranych z Karpatami i KSZO, kolejno: dwa i trzy tygodnie temu. Obie mecze szczególnie dotkliwe, bo o mały włos, a zakończyłyby się zdobyczą punktową, o czym wspomina trener Siekliński, jednocześnie zaznaczając, że powodów do załamywania rąk wcale nie ma.

Mimo przegranych nie rozdrapujemy ran. Porażka z KSZO nie przyniosła nam wstydu, bo goście w przeciągu całego spotkania stworzyli sobie jedną okazję do zdobycia gola i ją wykorzystali, wygrywając tym samym 1:0. Wynik meczu z Krosnem był z kolei wypaczony przez sędziego, który nie uznał nam dwóch, prawidłowo strzelonych goli. To, że się pomylił, potwierdziła nawet Komisja Dyscyplinarna, która po meczu upomniała tego arbitra. Niemniej jednak dramatu nie ma. Wiadomo - pojawiła się strata punktów, co zdarzyć się nie powinno, ale nie załamujemy się. Przed nami mecz z trudnym przeciwnkiem, ale nie patrzymy w tej chwili na to z kim gramy, tylko interesuje nas wygrana i podreperowanie naszego punktowego dorobku. Z optymizmem patrzymy na najbliższe spotkanie - zapowiada Dariusz Siekliński.

Jak się dowiedzieliśmy, w meczu z Unią na pewno nie wystąpi Mikołajczyk, który pauzuje jeszcze za czerwoną kartkę, jaką otrzymał w meczu z KSZO. Pod znakiem zapytania stoi także występ Kuby Luberdy i Mateusza Urbańskiego, którzy po meczu z Wisłą i Zaskalem borykają się z drobnymi dolegliwościami. Pozostali piłkarze są gotowi do gry.

Szczegóły najbliższego spotkania:

Unia Tarnów

 

NKP Podhale Nowy Targ

 

Miejsce: Stadion Miejski "Jaskółcze Gniazdo" w Tarnowie
Termin: 1 kwietnia 2017 r. (sobota), godz. 16:00

Historia spotkań NKP Podhala z Unią Tarnów:

Sezon 2015/16
Unia - Podhale 3-1
Podhale - Unia 2-1

Sezon 2016/17
Podhale - Unia 3-2 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY