Wyjazdowa porażka na koniec sezonu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wyjazdowa porażka na koniec sezonu
2017-06-17

W ostatniej kolejce spotkań III ligi grupy IV NKP Podhale przegrało na wyjeździe z JKS 1909 Jarosław i zakończyło sezon 2016/2017 na 8. miejscu w tabeli. Po tym meczu, piłkarze Podhala rozpoczęli urlop, po którym do treningów wrócą 10 lipca.

Mecz z Jarosławiem rozpoczął się od przewagi NKP i kilku ładnych ackji z naszej strony. Już w 5. minucie po faulu na Tarasie Yavorskyym sam poszkodowany groźnie uderzał z rzutu wolnego, ale jego strzał trafił tylko w zewnętrzną część słupka. Gospodarze, wcześniej grający dość chaotycznie, przebudzili się w 14. minucie, gdy precyzyjne uderzenie napastnika JKS na róg sparował Gorzelański. Później zespół JKS jeszcze kilka razy zagrażał naszej bramce, a w 29. minucie trafił nawet do siatki, ale gol ten nie został uznany, gdyż sędzia wskazał pozycję spaloną. Końcowe 15 minut pierwszej połowy były jak pogoda w kwietniu, czyli bardzo zmienne. Najpierw mocniej "przycisnął" Jarosław, stwarzając sobie kilka dogodnych okazji na strzelenie gola, ale żadnej z nich nie wykorzystał. Później to samo stało się udziałem Podhala, którego uderzenia skutecznie zatrzymywał z kolei bramkarz naszych rywali. W końcu, w jednej z ostatnich akcji przed gwizdkiem, po dość problematycznym rzucie rożnym, JKS-owi udało się umieścić piłkę w siatce i to gospodarze schodzili na przerwię z 1-bramkową przewagą.

Pierwsze 20 minut drugiej połowy przebiegło - można powiedzieć - zgodnie z oczekiwaniami. Do ataku rzuciło się bowiem Podhale, chcąc odrobić straty, ale jak się później okazało - bezskutecznie, ponieważ uderzenia Silczuka, Ligienzy i Yavorskyyego padły łupem bramkarza JKS. W końcu w 65. minucie, po dobitce, do siatki trafił Potoniec, ale sędzia pokazał, że Jarek był na pozycji spalonej i gol nie został uznany. Na domiar złego, dwie minuty później dwójkowa akcja Kmaka i Aaba zakończyła się drugą bramką dla gospodarzy. To trafienie urochomiło lawinę feralnych dla NKP wydarzeń. Najpierw w 75. minucie Kmak podwyższył na 3:0, potem w 80. gospodarze trafili do bramki Gorzelańskiego po raz czwarty, a 180 sekund później Yavorskyy zmarnował jedenastkę. Na otarcie łez, w doliczonym czasie gry, Potoniec zdobył gola na 4:1, ustalając tym samym wynik spotkania.

W końcowym rozrachunku, JKS zakończył sezon na 9., a Podhale na 8. miejscu.

JKS 1909 Jarosław - NKP Podhale Nowy Targ 4:1 (1:0)