Czas na ostatni mecz w sezonie ligowym

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Czas na ostatni mecz w sezonie ligowym
2017-06-16

Jutro o godzinie 17:00 w Jarosławiu, Trzebini, Rzeszowie, Białej Podlaskiej, Krakowie, Daleszycach i Nowotańcu rozegrana zostanie 34. kolejka III ligi grupy IV sezonu 2016/2017. W sobotnie popołudnie będziemy więc świadkami ostatnich spotkań w tegorocznych rozgrywkach.

Fot. MZPN

NKP Podhale na swój ostatni mecz w sezonie wybierze się do Jarosławia, gdzie zmierzy się z tamtejszym JKS 1909 - aktualnie 11-tą drużyną w tabeli. Nowotarżanie nad swoim najbliższym przeciwnikiem mają 4 punkty przewagi, co oznacza, że nawet wygrana nie pozwoli gospodarzom na prześcignięcie "Szarotek". Nie oznacza to jednak, że zajmowane aktualnie przez NKP siódme miejsce będzie tym, na którym Podhale skończy sezon. Wciąż szansę na wyprzedzenie NKP mają: Karpaty Krosno i Orlęta Radzyń Podlaski. W przypadku remisu NKP i zwycięstwa Radzynia, jedynie Orlęta mogą zamienić się miejscami z Podhalem (wtedy nowotarżanie skończyliby sezon na ósmym, a Orlęta na siódmym miejscu).

Mamy jednak nadzieję, że to się nie stanie i pewnym zwycięstwem nowotarżanie potwierdzą jutro, że jak najbardziej zasługują na siódme miejsce na koniec rozgrywek. Taki wynik byłby też jasnym sygnałem dla reszty drużyn, że w przyszłym sezonie NKP będzie walczyło o znacznie więcej.

Wydaje się też, że faworytem jutrzejszego starcia jest NKP Podhale. Nie tylko ze względu na miejsce w tabeli, ale również biorąc pod uwagę ostatnie wyniki, osiągane przez zespoły z Nowego Targu i Jarosławia. W ośmiu ostatnich spotkaniach JKS zdołał pokonać rywali tylko dwa razy, a oba zwycięstwa to wygrane z IV-ligowymi zespołami w meczach pucharowych. W lidze JKS nie wygrał od 6-tego maja (zwycięstwo 2:1 z Podlasiem Białą Podlaską) i nowotarżanie mają nadzieję, że statystyka ta jutro się nie zmieni. W przypadku zespołu z Nowego Targu, na osiem ostatnich meczy, złożyło się: siedem zwycięstw i jedna porażka. Podhale punktuje zarówno w pucharach (ostatnio sięgnęło po Puchar Polski na szczeblu województwa), jak i w lidze. Miejmy nadzieję, że trend ten zostanie jutro podtrzymany, choć naprzeciw statystykom wychodzi szkoleniowiec Podhala - Grzeogorz Hajnos, który uspokaja i z wielkim szacunkiem podchodzi do jutrzejszego rywala:

- Nie czujemy się faworytem. Liczba punktów, jakie zdobył w tym sezonie JKS pokazuje, że to jest to silny, solidny zespół. Są tylko kilka "oczek" za nami, a jak dobrze wiemy - w naszej III lidze każdy może wygrać z każdym. Pokazują to ostatnie mecze, w których Orlęta wygrały z Motorem, Garbarnia zremisowała z Białą Podlaską. Nie czuejmy się więc faworytem. Znamy jednak swoje walory i atuty oraz swoją siłę i mamy w planach ją jutro zaprezentować. Jeśli pokażemy to wszysko w Jarosławiu, będziemy wracać z meczu zadowoleni.

Trzymamy więc kciuki za to, by pełnia sił NKP Podhale została jutro w Jarosławiu zaprezentowana - tak, by zawodnicy "Szarotek" mogli spokojnie rozpocząć urlop. Do treningów piłkarze naszego zespołu wrócą 10 lipca.


Kolejka 34

17 czerwca, 17:00

Stadion w Jarosławiu - ul. Badurskiego 2
Pojemność stadionu: 1 674 miejsca (1 194 miejsca siedzące)
Sektor dla kibiców gości: 300 miejsc stojących
Wymiary boiska: 105 x 68 m

JKS 1909 Jarosław

 

NKP Podhale Nowy Targ

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY