Zapraszamy na ostatni mecz w sezonie!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zapraszamy na ostatni mecz w sezonie!
2017-06-08

W najbliższą niedzielę o godzinie 17:00 odbędzie się ostatni w Nowym Targu mecz, rozgrywany w ramach III ligi grupy IV, sezonu 2016/2017. Pierwsza drużyna NKP Podhale podejmie w nim MKS Trzebinię-Sierszę.

Oba zespoły, które zobaczymy 11 czerwca w Nowym Targu, zapewniły już sobie utrzymanie na przyszły sezon, oba też otrzymały od Małopolskiego Związku Piłki Nożnej licencję na grę w tej klasie rozgrywkowej w sezonie 2017/2018. Ktoś może powiedzieć, że przed nami "mecz o pietruszkę", ale takie stwierdzenie dalekie jest od prawdy.

"Szarotki" czują, że są coś winne swoim kibicom. Na wiosnę tylko raz dawali swoim fanom powody do radości, wygrywając w meczu na własnym Stadionie. Było to drugie ogólnie, a pierwsze u siebie spotkanie ligowe dla debiutującego w roli pierwszego szkoleniowca - Grzegorza Hajnosa. W meczu rozegranym 27 maja nowotarżanie pokonali Białą Podlaską 4:1, a ofensywny styl gry drużyny spodobał się kibicom. Podobnej gry oczekują oni również teraz, szczególnie, że NKP walczy o utrzymanie 7. lokaty na koniec rozgrywek, a wszystko jest w rękach, a raczej nogach piłkarzy Podhala, bowiem brak straty punktu pozwoli na ukończenie rozgrywek na 7. pozycji bez oglądania się na rywali.

MKS Trzebinia-Siersza jest z kolei 13-tą drużyną ligi, a w najgorszym wypadku zakończy obecny sezon na 14-tej pozycji. W najlepszym razie może zająć nawet 7. lokatę, wyprzedzając NKP, ale do tego potrzebuje zwycięstwa w dwóch ostatnich spotkaniach, począwszy od tego w Nowym Targu oraz korzystnych wyników w pozostałych spotkaniach.

Zatem "meczu o pietruszkę" wcale nie będzie, a ścisk w tabeli, jaki obserwujemy między siódmym a czternastym miejscem dodatkowo wzmacnia emocje, jakie towarzyszyć będą zbliżającej się, przedostatniej już kolejce III ligi grupy IV. Nie pozostaje więc nic innego, jak przyjść 11 czerwca o godzinie 17:00 na Stadion im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu i doświadczyć tych emocji na własnej skórze! Tak więc: do zobaczenia!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY