Podhale triumfuje w Małogoszczy!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podhale triumfuje w Małogoszczy!
2017-05-20

W rozegranym dziś w Małogoszczy spotkaniu 30. kolejki III ligi grupy IV nowotarskie Podhale pewnie pokonało tamtejszą Wiernę. Dzięki temu przerwało nieszczęśliwą serię trzech porażek z rzędu.

Zdjęcie: Maciej Zubek

SENIORZY - III LIGA

Mecz z Wierną po raz pierwszy w roli pierwszego szkoleniowca prowadził dziś Grzegorz Hajnos. Debiut w tej roli z pewnością będzie mógł zaliczyć do udanych.

Pierwsze minuty dzisiejszego starcia to przewaga "Szarotek", które co rusz próbowały swoich szans w ataku. Szczególnie groźni dla defensywy rywali byli Yavorskyy, Lubderda i Świerzbiński. Ten ostatni w końcu dopiął swego i po kilku ambitnych próbach w poprzednich akcjach, w 29. minucie skierował piłkę do siatki przeciwnika. Wierna też miała swoje szanse, jak choćby tą z 20. minuty, gdy piłka strzelona z okolic pola karnego przeleciała tuż nad poprzeczką. Summa summarum to jednak Podhale przejęło inicjatywę i w końcówce miało dwie doskonałe okazje na podwyższenie rezultatu. Najpierw sytuację 2 na 1 zmarnował Pająk, którego uderzenie powędrowało ponad bramkę. Chwilę później było już jednak 0:2, gdy dokładne zagranie od Luberdy na bramkę zamienił Nawrot. Był doliczony czas gry, a bramka "do szatni" pozytywnie wpłynęła na naszych zawodników

Po przerwie w naszym zespole obyło się bez zmian, również jeśli chodzi o styl gry. To wciąż nowotarżanie byli stroną dominującą. Mimo tego w 63. minucie najedli się sporo strachu, gdy piłka uderzona przez zawodnika z numerem 10 przeleciała tuż obok słupka bramki strzeżonej dziś przez Różalskiego. Chwilę później piłkarze gospodarzy przekonali się, że "niewykorzystane sytuacje lubią się mścić", gdy dobre dogrania od Basty na bramkę ze środka pola zamienił Yavorskyy. Wydawało się, że jest po meczu, ale Wierna wcale nie złożyła broni i w 80. minucie, wykorzystując nieporozumienie naszych zawodników, trafiła po raz pierwszy do siatki. Mimo natarcia w końcówce był to na szczęście pierwszy i ostatni gol gospodarzy w tym spotkaniu, dzięki czemu to piłkarze NKP mogli świętować zdobycie cennych trzech punktów.

- Oczywiście cieszy zwycięski debiut. To jednak zasługa każdego z zawodników. Każdy zostawił na boisku wszystko co miał. Zadowolony jestem i z wyniku i z gry. Cieszy to, że długimi momentami realizowaliśmy to o czym przez te dwa dni rozmawialiśmy, na co się nawzajem uczulaliśmy. Założenie było takie  by kreować grę, mieć kontrolę na boisku zarówno w momencie kiedy byliśmy w posiadaniu piłki, jak również kiedy miał ją przeciwnik. Cieszy mnie też to, że bardzo dobrze wyglądaliśmy w szybkim ataku. Umiejętnie przenosiliśmy ciężar gry na połowę gospodarzy. Wygraną dedykujemy tym zawodnikom, których z nami nie było – podkreślił trener Hajnos w wypowiedzi dla podhaleregion.pl.

Wierna Małogoszcz - NKP Podhale Nowy Targ 1:3 (0:2)
Bramki dla Podhala:
Świerzbiński (29'), Nawrot (45+2'), Yavorskyy (66')
Żółte kartki dla Podhala: Yavorskyy (20'), Różalski (82')

Skład Podhala: Różalski – Basta, Bedronka, Mikołajczyk, Silczuk (55' Zając) – Luberda (68' Kobylarczyk), Jaworski, Ligienza (74' Hreśka), Świerzbiński, Nawrot (59' Piwowarczyk) – Pająk.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY