Podhale z awansem na szczebel centralny Pucharu Polski!!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podhale z awansem na szczebel centralny Pucharu Polski!!
2017-06-14

Po emocjonującej końcówce, pierwsza drużyna NKP Podhale pokonała dziś V-ligową Rabę Dobczycę w finale Pucharu Polski na szczeblu województwa i uzyskała awans do rozgrywek pucharowych szczebla centralnego. Jako zwycięzca, zainkasowała również 40 000 zł od PZPN i MZPN.

Mecz rozpoczął się "zgodnie z planem", czyli od ataków drużyny Grzegorza Hajnosa. Najpierw Świerzbiński minimalnie przestrzelił obok słupka, a następnie Yavorskyy i Piwowarczyk nie dali rady skutecznie wykończyć dwóch dobrych akcji swojego zespołu. Przez pierwsze 20-30 minut Podhale wciąż napierało, a Raba, schowana za "podwójną gardą" starała się od czasu do czasu ruszyć z kontrą. Te okazały się jednak nieskuteczne, a w 35. minucie NKP w końcu potwierdziło swoją dominację. Basta dośrodkował na głowę Potońca, piłka odbiła się jeszcze po drodze od kilku zawodników i wybijający ją obrońca Raby posłał futbolówkę wprost pod nogi Świerzbińskiego, który nie miał kłopotów z umieszczeniem jej w siatce. Pod koniec pierwszej połowy dwójkowa akcja Damiana Piwowarczyka i Michała Ptaka mogła zakończyć się bramką dla Raby, ale na szczęście nasi zdołali wybić piłkę z własnego pola karnego. Niedługo potem zabrzmiał ostatni gwizdek i zespoły udały się na przerwę.

W drugiej części gry Podhale wcale nie złożyło broni i chciało jak najszybciej przesądzić losy spotkania. Cierpliwe, ale systematyczne ataki dały wymierny rezultat - w 60. miucie Potoniec popisał się skutecznym uderzeniem po ziemi i po rękach bramkarza piłka wpadła do bramki. Wydawało się, że ten gol uspokoi nasz zespół i pozwoli kontrolować spotkanie, ale dosłownie minutę po niej Gorzelański minął się z piłką, a Idzi, który wszedł na boisko 3 minuty wcześniej, wpakował ją do siatki. Ten gol zaostrzył nieco spotkanie, czego efektem były trzy żółte kartki: dwie dla Podhala (Nawrot, Yavorskyy) i jedna dla Raby. W 84. minucie mogło być 2:2, ale świetną interwencją popisał się Gorzelański. Chwilę później to samo zrobił jego vis a vis. Pod koniec regulaminowych 90-ciu minut i w doliczonym czasie gry Raba jeszcze mocniej przycisnęła, ale na całe szczęście jej ataki spełzły na niczym i ostatecznie to Podhale mogło się cieszyć ze zwycięstwa!

Wygrana w dzisiejszym finale pozwala naszej drużynie na grę w Pucharze Polski na szczeblu centralnym. Dzięki zwycięstwu w finale województwa nowotarski klub zainkasuje również 30 000 zł z puli PZPN i 10 000 zł z puli MZPN.

NKP Podhale Nowy Targ - Raba Dobczyce 2:1 (1:0)