Czas na finał Pucharu Polski - szczebel MZPN!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Czas na finał Pucharu Polski - szczebel MZPN!
2017-06-14

Już jutro o 17:30 w Kalwarii Zebrzydowskiej odbędzie się finał Pucharu Polski na szczeblu Małopolskiego Związku Piłki Nożnej. Zmierzą się w nim: III-ligowe NKP Podhale i V-ligowa Raba Dobczyce.

Fot. Michał Adamowski (SportowePodhale.pl)

Raba Dobczyce, podobnie jak NKP Podhale, zapewniła sobie już utrzymanie w swojej lidze, ale zamknęła sobie także drogę do awansu na wyższy poziom rozgrywek. Ostatnie spotkania Raby to ligowy remis 2:2 z Orłem Myślenice, wygrana u siebie 2:0 nad Unią Oświęcim w półfinale PP na szczeblu MZPN oraz przegrana 3:4 z Pasternikiem Ochojno w lidze okręgowej, grupie Kraków III.

Nowotarskie Podhale w dwóch ostatnich meczach ligowych wyszło z kolei "na remis": prezegrało na wyjeździe 0:3 z wyżej notowaną Stalą Rzeszów i wygrało u siebie 2:1 z MKS Trzebinią/Sierszą - drużyną z dolnej części tabeli. W półfinale PP na szczeblu wojewódzkim pokonało zaś na wyjeździe Tarnovię Tarnów 2:1.

Ogólnie rzecz biorąc, liczby, jak i pozycja obu klubów w poziomie rozgrywek PZPN bezsprzecznie wskazują jako faworyta nowotarskie "Podhale". Dobre nastawienie i mocna wiara w sukces, jakie dzięki ostatnim zwycięstwom (wyłączając porażkę w Rzeszowie) zagościły w szatni NKP, również pozwalają wierzyć, że to Nowy Targ wyjdzie zwycięsko z tej potyczki. Udział Raby w finale PP na szczeblu MZPN nie jest jednak przypadkowy i zespół ten już nieraz sprawiał niespodziankę, eliminując wyżej sklasfikowanych rywali. Czy tym razem będzie podobnie? My mamy nadzieję, że nie.

Finał Pucharu Polski na szczeblou MZPN
NKP Podhale Nowy Targ (III liga) - Raba Dobczyce (V liga)

Stadion: Ośrodek Sportu Kalwarianka w Kalwarii Zebrzydowskiej
Pojemność: 2 000 miejsc (1 000 siedzących) / oświetlenie - brak / boisko - 108 m x 67 m
Termin: 14.06.2017 (środa)
Czas: 17:30

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY