Determinacja będzie najważniejsza

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Determinacja będzie najważniejsza
2017-05-30

Już jutro o godzinie 12:00 pierwsza drużyna Podhala wyjedzie z Nowego Targu na półfinał Pucharu Polski szczeblu wojewódzkiego. Ich przeciwnikiem będzie Tarnovia Tarnów.

Fot. Maciej Zubek

Mecz odbędzie się na stadionie w Tarnowie, ale (uwaga!) będzie rozgrywany przy pustych trybunach. Zabroniony wstęp na mecz mają również kibice gości. To wszystko efekt incydentu podczas meczu pucharowego wcześniejszej rundy pomiędzy Unią Tarnów a Tarnovią, podczas którego jeden z kibiców wbiegł na boisko i kopnął jednego z zawodników.

Przechodząc jednak do samego spotkania, jakie przed nami, po krótce postaramy się przedstawić jak oba zespoły znalazły się w półfinale PP na szczeblu województwa. Otóż NKP Podhale najpierw w półfinałe okręgowego PP pokonało Poprad Muszynę (IV liga) 3:1, a następnie w finale tego samego szczebla Glinik Gorlice (IV liga) 6:1. Tarnovia z kolei w półfinale okręgowym zwyciężyła 1:0 Dąbrovię Dąbrowę Tarnowską (V liga), a następnie w finale okazała się lepsza od Strażaka Mokrzyska (V liga), którego pokonała po rzutach karnych (wynik w meczu 1:1, wynik w karnych 3:2).

Jeśli chodzi o aktulną formę obu zespołów, to nasza drużyna ma za sobą 3 zwycięstwa z rzędu, z kolei Tarnovia 1 wygraną i 2 przegrane. Wydaje się więc, że teoretycznym faworytem - głównie ze względu na niestabilną formę Tarnovii - będzie drużyna Podhala, jednak trener Grzegorz Hajnos uspokaja i zaznacza, że jego zespół na przeciwnika się nie ogląda.

Powiem szczerze, że nie interesuje nas to z kim gramy, czy to, w której rywal gra lidze albo z kim grał ostatnio. Skupiamy się na sobie. Chcemy - podobnie jak w dwóch poprzednich meczach ligowych - wyjść na boisko zdeterminowani. Wola walki i determinacja to było coś, dzięki czemu ostatnio wygrywaliśmy. Teraz chcemy, by było podobnie. Oczywiście szanujemy rywala, ale znamy też swoją wartość i wiemy na co nas stać, a w Tarnowie będziemy chcieli wszystkie nasze atuty zaprezentować i uzyskać awans do finału wojewódzkiego Pucharu Polski - zapewnia Grzegorz Hajnos.

Mecz z Tarnovią z powodu drobnego urazu opuści Michał Bedronka, a Mateusz Hreśka pauzuje za kartki. Poza nimi i wcześniejszymi kontuzjowanymi, cała kadra jest gotowa do gry i zmobilizowana, by z Tarnowa wrócić jutro z tarczą! Spotkanie rozpocznie się o godzinie 17:30.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY