Podtrzymać zwycięską serię?

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podtrzymać zwycięską serię?
2016-09-27

Od trzech meczów z rzędu nie ma mocnych na drużynę Dariusza Sieklińskiego. Dwa z nich były jednak potyczkami pucharowymi z miejscowymi zespołami z regionu. Prawdziwy sprawdzian formy już jutro - nowotarżanie wybierają się na ligowy mecz do Lublina.

Rywalem nowotarskiego Podhala będzie tamtejszy Motor, klub z bogatą przeszłością, który jednak teraz - podobnie jak NKP na początku sezonu - nie zachwyca. Ostatnie wyniki Motoru to dwie porażki i remis. Z dorobkiem 13 punktów zajmuje on 8. miejsce w tabeli, co wyraźnie niepokoi działaczy klubu z Lublina, którzy za ligowe niepowodzenia karają swoich zawodników finansowo.

- Kompletnie nie interesuje nas to, co dzieje się w obozie rywala. Mym mamy swoje zmartwienie. Zabroniłem o tym rozmów w szatni. Koncentrujemy się tylko na sobie i swoich przygotowaniach do spotkania. Mamy na nie swój plan, który, mam nadzieję, okaże się trafny i zaowocuje zwycięstwem. Na pewno jest ono w naszym zasięgu – podkreślał Dariusz Siekliński w wypowiedzi dla Gazety Krakowskiej. 

Sytuacja górali w tabeli wygląda nieco gorzej. Aktualnie plasują się oni bowiem dopiero na 13. miejscu, choć do swojego jutrzejszego rywala tracą tylko trzy "oczka", przy czym Motor rozegrał jeden mecz więcej od NKP.

Punkty i inne statystyki przy okazji jutrzejszego pojedynku z pewnością pójdą jednak w niepamięć. Podhale z początku sezonu wydaje się być zupełnie inną drużyną od tej, która w ostatnich czterech meczach tylko raz nie zwyciężyła (przypomnijmy, że w dramatycznych okolicznościach, bowiem w remisowym spotkaniu z Oświęcimiem gola na 2:2 nasi rywale zdobyli dopiero w ostatniej minucie doliczonego czasu).

Oczywiście część sympatyków futbolu może zarzucić, że dwa ze wspomnianych spotkań były pojedynkami z IV-ligowym Lubaniem Maniowy oraz A-klasowym Huraganem Waksmund, niemniej jednak dobry zespół poznaje się również po tym, że potrafi podejść z szacunkiem i koncentracją do każdego meczu, bez względu na jego stawkę. 

Wracając jednak do rozgrywek III-ligowych przypominamy, że w ostatnim spotkaniu drużyna z Nowego Targu pokonała w niezłym stylu i to dość wysoko ligowego rywala z Nowotańca (3:0 na własnym boisku). Mamy nadzieję, że ta wygrana będzie również początkiem dobrej passy w lidze i tego życzymy naszym piłkarzom! Do boju panowie!

Do Lublina piłkarze wyjeżdżają już dziś po południu, by wykluczyć element zmęczenia długą podróżą przed rozgrywaniem meczu.

III liga, grupa IV | 10. kolejka spotkań
Arena Lublin, 28.09.2016, godz. 17:30

               

Motor Lublin  VS  NKP Podhale

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY