Będą walczyć o każdy punkt

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Będą walczyć o każdy punkt
2016-10-28

Już jutro na stadionie w Nowym Targu drużyna Podhala podejmie Stal Rzeszów, jednego z faworytów do awansu z III ligi. Zapraszamy do zapoznania się z zapowiedzią tego spotkania.

Po ostatniej wygranej na Podlasiu, morale naszego zespołu wzrosły. Nowotarżanie wygrali z Białą Podlaską tylko 1:0, ale to oni przeważali w całym spotkaniu. Stworzyli sobie też sporo dobrych okazji.

To nie jest tak, że byliśmy bardzo nieskuteczni. Owszem - stwarzaliśmy sobie dużo sytuacji, ale gdzieś w ostatnich momentach naszych ataków bardzo dobrze zachowywała się defensywa Podlasia i świetnie bronił ich bramkarz. Cieszy to, że tych akcji był dużo w ostatnim meczu. Przy zachowaniu odrobiny więcej zimnej krwi mogliśmy pokusić się o wyższe zwycięstwo, ale jeżeli będziemy wygrywać nawet po 1:0, to również będziemy zadowoleni - wspomina trener Podhala, Dariusz Siekliński.

Niewątpliwie w roli faworyta sobotniego spotkania wystąpi zespół z Rzeszowa - aktualnie czwarta drużyna III ligi, która na swoim koncie ma jak na razie 7 zwycięstw, 2 remisy i 3 porażki. Co ciekawe oba remisy to dwie ostatnie kolejki, a dwie spośród trzech porażek to przegrane z niżej notowanymi zespołami: Cosmosem Nowotaniec - aktualnie 15. miejsce (przegrana 1:3 na wyjeździe) oraz Unią Tarnów - aktualnie 12. lokata (porażka 1:2 u siebie). Nie umniejsza to jednak dokonań naszych rywali, którzy z dorobkiem 23 punktów wciąż są w czubie tabeli.

Szanujemy naszego rywala i wiemy, że to jeden z głównych faworytów do awansu, aczkolwiek na pewno nie stoimy na straconej pozycji. Znamy swoją wartość i przy dobrym podejściu do meczu, przy dobrym dniu jesteśmy w stanie powalczyć ze Stalą. Usatysfakcjonują nas każde punkty - zapowiada trener NKP.

Wiemy już, że trener Siekliński w meczu ze Stalą nie będzie mógł skorzystać z Mateusza Zająca (uraz pleców) oraz młodziutkiego Wojtka Kobylarczyka, który doznał drobnej kontuzji podczas szkolnych rozgrywek młodzieżowych (aktualizacja: Wojtek niestety - jak się okazało - naderwał więzadła, więc również czeka go dłuższa przerwa). Po poważnej kontuzji (uraz w meczu z Wierną Małogoszcz) do końca rundy jesiennej - jak już wspominaliśmy - nie zagra też Wojtek Dziadzio, który czeka teraz na termin operacji. Pozostali zawodnicy, nieobecni podczas meczu z Podlasiem, są już gotowi do gry.

Przypmnijmy, że Podhale zajmuje aktualnie 8. miejsce w tabeli III ligi grupy IV. Po pięciu zwycięstwach i dwóch remisach ma na koncie 17 punktów i traci dwa "oczka" do siódmej Soły Oświęcim oraz cztery do piątego i szóstego miejsca. Różnica między Stalą Reszów a zespołem z Nowego Targu wynosi zaledwie sześć punktów.

Wszystkich sympatyków Podhala, jak i fanów piłki nożnej z całego regionu serdecznie zapraszamy już jutro na godzinę 14:00 na Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego na mecz o mistrzostwo III ligi! Piłka na wysokim poziomie i sportowe emocje gwarantowane! Szczegóły na plakacie.

/Zdjęcie: Maciej Zubek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY