Przegrana w Radzyniu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Przegrana w Radzyniu
2016-09-01

Nie udała się daleka (ponad 400 kilometrów w jedną stronę) podróż piłkarzy Podhala Nowy Targ do Radzynia Podleskiego. W meczu 6 kolejki spotkań rozgrywek 3 ligi nowotarżanie ulegli 0:2 tamtejszej drużynie Orląt.

Gole w tym meczu Podhalanie tracili w 10 i 80 min, po trafieniach odpowiednio Mateusza Majewskiego i Bartłomieja Powałki.

Obie stracone bramki  to z jednej strony była konsekwencja przegranych przez naszych zawodników pojedynków jeden na jeden i złego ustawienia się we własnym polu karnym, ale z drugiej strony gospodarze mieli przy nich sporo szczęścia. Piłka gdzieś tam jeszcze po drodze rykoszetem się odbijała i po rękach naszego bramkarza wpadała do bramki. Naprawdę rzadko takie gole się zdarzają –podkreśla Żołądź, który zaraz po meczu był w podłym nastroju.

- Marnym pocieszeniem są pochwały jakie zebraliśmy od obserwatorów tego spotkania. Fakty są takie że ta niby niezła nasza gra, ponownie nie przełożyła się na wynik a o to przecież w futbolu chodzi. Czeka nas daleka i smutna droga powrotna do domu – podkreślił opiekun Podhala.

Jego podopieczni, mimo że mieli momentami dużą przewagę głównie w posiadaniu piłki, nie specjalnie jednak zagrażali bramce gospodarzy.

Wyraźnie nie leży nam styl gry jaki prezentują drużyn z lubelszczyzny. Grają bardzo twardo i zdecydowanie w defensywie, przez co bardzo trudno nam się przebić w pole karne. W dodatku są zabójczo skuteczne. Trudno. Po raz kolejny przyszło nam przełknąć gorzką pigułkę, ale szybko musimy się pozbierać i w sobotę w meczu na swoim stadionie z Resovią powalczyć o 3 punkty – przekonuje szkoleniowiec nowotarżan.

W Podhalu zadebiutował Mateusz Zając z wycofanej z rozgrywek trzecioligowych, drużyny rezerwy Wisły Kraków. To syn byłego zawodnika „Białej Gwiazdy” obecnie asystenta selekcjonera Adama Nawałki, Bogdana Zająca.

Orlęta Radzyń Podlaski – NKP Podhale Nowy Targ 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Majewski 10, 2:0 Powałka 80.

Orlęta: Stężała – Zarzecki ŻK, Konaszewski, Wrzesiński (46 Romaniuk), Szymala – Zmorzyński (86 Rycaj), Borysiuk ŻK, Kanarek, Zuber (88 Mazurek) – Powałka, Majewski (84 Piątek).

Podhale: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Urbański (73 Ochman), Zając ŻK – Piwowarczyk (60 Pająk ŻK), Ligienza ŻK, Jaworski ŻK, Świerzbiński ŻK, Nawrot (67 Dziadzio) – Potoniec ŻK (60 Jandura).

Sędziował: Kamil Adamski z Kielc.

TEKST I ZDJĘCIE: MACIEJ ZUBEK

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY