Wyczekiwana wygrana

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wyczekiwana wygrana
2016-10-22

Cenne wyjazdowe zwycięstwo w rozgrywkach 3 ligi odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ, którzy po golu Adriana Ligienzy pokonali 1:0 w Białej Podlaskiej drużynę Podlasia. Tym samym nowotarżanie zrehabilitowali się za przegraną w poprzedniej kolejce z Wierną Małogoszcz i sprawili prezent swojemu trenerowi Dariuszowi Sieklińskiemu, który jutro obchodził będzie 50 urodziny.

Decydująca o losach meczu akcja miała miejsce w 77 min. Wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Rafał Komorek przeprowadził akcję prawą stroną, po czym zagrał piłkę w pole karne, gdzie nadbiegający Adrian Ligienza z 10 metrów nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

- Takich akcji jak ta mieliśmy w tym spotkaniu kilka. Generalnie największe zagrożenie pod bramką przeciwnika powodowaliśmy właśnie po akcjach z bocznego sektora boiska. Nad tym elementem pracowaliśmy bardzo dużo na ostatnich treningach - cieszy się Siekliński – Cały mecz to nasza inicjatywa. Gospodarze oddali na naszą bramkę ledwie jeden celny strzał. My sytuacji bramkowych mieliśmy sporo, ale troszkę zawodziła skuteczność. Cieszy mnie jednak postawa zespołu, który po tej wpadce z zeszłego tygodnia, wrócił na właściwe tory – podkreśla szkoleniowiec Podhala.

Podlasie Biała Podlaska – NKP Podhale Nowy Targ 0:1 (0:0)

Bramki: Ligienza - 77'.

Podhale: Różalski – Basta, Mikołajczyk, Bedronka ŻK, Drobnak – Czubin (65 Komorek), Jaworski (89 Nawrot), Ligienza, Świerzbiński, Luberda (75 Jandura)  – Potoniec


Zdjęcie i tekst: Maciej Zubek

Po tej wygranej Podhale awansowało w tabeli na 8. miejsce, ale wciąż do rozegrania w tej kolejce pozostało 5 spotkań.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY