Podsumowanie statystyczne rundy jesiennej - III liga

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Podsumowanie statystyczne rundy jesiennej - III liga
2016-11-24

12 listopada piłkarze pierwszej drużyny NKP Podhale Nowy Targ zakończyli rundę jesienną rozgrywek III ligi grupy IV. Jak ich dokonania prezentują się w liczbach? O tym w poniższym artykule!

Naszą analizę podzielimy na trzy części: pierwsza dotyczyć będzie rozgrywek III ligi, druga rozgrywek o Puchar Polski, a trzecia będze zsumowaniem osiągnięć w obu rozgrywkach.

Część I: III liga

W ramach rozgrywek III ligi NKP Podhale rozegrało aż 16 spotkań: 7 z nich wygrało, 3 zremisowało i 6 przegrało. Łącznie zdobyło 25 bramek, tracąc przy tym 23. Ostatecznie nowotarżanie zajęli dość wysokie, 7. miejsce w tabeli III ligi grupy IV.

Statystyki - indywidualnie:

Najlepsi strzelcy zespołu: Taras Yavorskyy (7 bramek), Wojciech Dziadzio (5), Rafał Komorek (3)
Najwięcej żółtych kartek: Mateusz Urabański, Daniel Mikołajczyk, Taras Yavorskyy (wszyscy 4 żółte kartki)
Najwięcej czerwonych kartek: Mateusz Urbański (1 czerwona kartka)
Najwięcej minut spędzonych na boisku: Sebastian Świerzbiński (1392 minuty), Dawid Basta (1228 minut), Taras Yavorskyy (1202 minuty)
Najwięcej meczów w pierwszym składzie: Daniel Mikołajczyk (13), Sebastian Świerzbiński (13), Dawid Basta (11)

Miejsce w tabeli na koniec rundy jesiennej: 7

Wszystkie rozegrane mecze:

06.08.2016: NKP Podhale Nowy Targ - Avia Świdnik 1:2
13.08.2016: KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski - NKP Podhale Nowy Targ 2:0
17.08.2016: NKP Podhale Nowy Targ - Karpaty Krosno 2:1
21.08.2016: Wisła II Kraków - NKP Podhale Nowy Targ 4:2 - mecz anulowany z powodu wycofania się Wisły z rozgrywek i nieliczony do statystyk

Część II: Puchar Polski

Oprócz rozgrywek ligowych, drużyna Podhala bierze również udział - podobnie jak niemal wszystkie zespoły w Polsce - w rozgrywkach o Puchar Polski. Oczywiście, by dojść dalej, najpierw trzeba przebrnąć etap lokalny. Z racji dość napiętego grafika droga do - dla przykładu - ogólnopolskiego finału Pucharu Polski może trwać nawet do trzech sezonów.

NKP Podhale Nowy Targ - zwycięzca Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego PPN (Fot. Maciej Zubek)

I tak na początku września (14.09.2016) NKP Podhale zwyciężyło Lubań Maniowy 1:0 w finale Pucharu Polski na szczeblu Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, by tydzień później (22.09.2016) zmierzyć się z Huraganem Waksmund w 3. rundzie tych samych rozgrywek. Wszystko dlatego, że finał z Lubaniem był zakończeniem zmagań z zeszłego sezonu, podczas gdy tegoroczne już ruszyły. Przyznamy, że jest to dość pogmatwane, dlatego nie będziemy się zagłębiali w szczegóły, a dociekliwych odsyłamy po więcej: tutaj (kliknij by dowiedzieć się więcej o uczestnictwie w PP).

Tak nowotarżanie prezentowali się w liczbach, jeśli chodzi o jesień w Pucharze Polski:

Łączna ilość czerwonych kartek: 0

Strzelcy zespołu: Rafał Gadzina (2 bramki), Jakub Ochman (1 bramka)
Żółte kartki: Daniel Mikołajczyk (1 żółta kartka)
Czerwone kartki: brak
Najwięcej minut spędzonych na boisku: Mikołaj Gorzelański, Peter Drobnak, Jakub Ochman, Michał Nawrot (wszyscy po 120 minut)
Najwięcej meczów w pierwszym składzie: Mikołaj Gorzelański, Peter Drobnak, Jakub Ochman, Michał Nawrot, Jakub Luberda, Przemysław Piwowarczyk, Rafał Komorek (wszyscy po 2)

Aktualne sukcesy: Zwycięstwo w finale PP na szczeblu PPPN (za sezon 2015/2016) i awans na szczebel wojewódzki. Dojście do 4. rundy PP na szczeblu PPPN (za sezon 2016/2017).

Łączna ilość czerwonych kartek: 1

Najlepsi strzelcy zespołu: Taras Yavorskyy (7 bramek), Wojciech Dziadzio (5), Rafał Komorek (3)
Najwięcej żółtych kartek: Mateusz Urabański, Daniel Mikołajczyk, Taras Yavorskyy (wszyscy 4 żółte kartki)
Najwięcej czerwonych kartek: Mateusz Urbański (1 czerwona kartka)
Najwięcej minut spędzonych na boisku: Sebastian Świerzbiński (1392 minuty), Dawid Basta (1228 minut), Taras Yavorskyy (1202 minuty)
Najwięcej meczów w pierwszym składzie: Daniel Mikołajczyk (13), Sebastian Świerzbiński (13), Dawid Basta (11)