Co słychać w obozie pierwszej drużyny (wywiad + video)?

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Co słychać w obozie pierwszej drużyny (wywiad + video)?
2017-01-02

Rewanżowa runda rozgrywek III ligi zbliża się wielkimi krokami. Wraz z końcem okresu świąteczno-noworocznego, treningi wznowią piłkarze NKP Podhale. Jak będą wyglądały ich zimowe przygotowania i na co liczy trener Dariusz Siekliński w rundzie wiosennej? Spytaliśmy o to w naszym najnowszym wywiadzie.

Jakub Udziela: Jak minęły święta? Odpoczął pan od piłki, czy zaczął już pracować nad nowymi treningami?
Dariusz Siekliński: Treningi przygotowujemy cały czas. Większość z nich opracowaliśmy ze sztabem już w grudniu. Gdy zawodnicy zakończyli treningi i rozpoczęli przerwę świąteczną, my wciąż pracowaliśmy. Efektem tego jest kompletny plan treningowy na cały styczeń. Wszystko mamy już rozpisane i poukładane. Oczywiście prywatnie święta spędziłem w domu z rodziną, więc był też czas na odpoczynek, ale poza tym - tak jak mówię - wraz ze sztabem pracujemy cały czas.

Jak będzie więc wyglądał zimowy okres przygotowawczy? Jakieś konkretne etapy?
- W czasie okresu przygotowawczego mamy do rozegrania 8 sparingów. Treningi wznawiamy 9 stycznia, a na boisko wyjdziemy dzień później. W styczniu trenujemy praktycznie codziennie, bo od poniedziałku do soboty. 30 stycznia zaczynamy obóz dochodzeniowy, w skład którego będą wchodzić 2 treningi dziennie przez tydzień. Później przechodzimy do normalnego mikrocyklu. Wszystkie sparinigi gramy w soboty o godzinie 11:00. Wyjątek stanowi jeden mecz podczas obozu, który rozegramy w środę. Wszystkie mecze kontrolne odbędą się na naszym stadionie.

Zobacz jeden z ostatnich treningów piłkarzy Podhala przed przerwą świąteczną:

Rozumiem, że wszyscy sparingpartnerzy są już znani?
- Tak, praktycznie wszystko jest już ustalone. 21 stycznia zagramy pierwszy sparing. Z kim? Nie chciałbym jeszcze zdradzać, bo wszystko zostanie uzgodnione na dniach. 28 stycznia zmierzymy się z Sandecją Nowy Sącz, 1 lutego w środę z Popradem Muszyna, 4 lutego z Tempo Białka, 11 lutego z II-ligowym zespołem ze Słowacji, 18 lutego z Cracovią (pierwsza drużyna + rezerwy), 25 lutego z Puszczą Niepołomice, a 4 marca z Lubaniem Maniowy.

Czy mógłby pan powiedzieć coś więcej o wspomnianym wcześniej obozie dochodzeniowym?
- Obóz odbędzie się w Nowym Targu. Będziemy korzystali z całego kompleksu Stadionu w Nowym Targu, bo mamy tutaj świetne warunki. Planujemy codziennie po dwa treningi: jeden przed południem, drugi po południu. Oczywiście w międzyczasie posiłki, a poza tym opracowywanie zagadnień teoretycznych.

Czy oprócz wspomnianych form przygotowania sztab szkoleniowy szykujecie coś jeszcze na zimowy okres przygotowawczy?
- Większość treningów przeprowadzimy - jak już wspomniałem - na naszym stadionie: zarówno na płycie głównej, jak i z wykorzystaniem m. in. salki gimnastycznej, gdzie Zbyszek Galicki będzie miał indywidualne, jak i grupowe treningi motoryczne z naszymi zawodnikami. Ponadto pierwsze cztery poniedziałkowe treningi (w styczniu) to Crossfit, a 14 stycznia zawodnicy przejdą komplet badań wydolnościowych. które potrwają od rana do wieczora.

Widziałeś już Mannequin Challenge w wykonaniu naszych piłkarzy? Jeśli nie - koniecznie nadrób zaległości:

Rozumiem. A jak oceniłby pan rundę jesienną i czego można się spodziewać po pana zespole na wiosnę? 
- Jestem bardzo zadowolony z zespołu. Jest to jedna z najmłodszych drużyn w naszej III lidze, ale bardzo dobrze pracująca. Nie jest to przypadek, że gdyby zrobić tabelę z ostatnich 10 meczy, zajęlibyśmy 3. miejsce. Aktualnie, biorąc pod uwagę wszystkie spotkania, jesteśmy na miejscu siódmym, ale na wiosnę chcemy zrobić progres i skonczyć rozgrywki w pierwszej piątce - tak, by było widać postęp i to, że idziemy do przodu. Ufam, że jesteśmy w stanie to zrobić.

A jak przed rozgrywkami wiosennymi mają się sprawy kadrowe? Ktoś opuści drużynę lub ktoś nowy do niej dołączy?
- Powiem szczerze: nie chcę rozmawiać o personaliach. Drobne ruchy kadrowe zapewne będą, ale przyjdzie to z czasem. Teraz będę chciał przyglądnąć się zawodnikom, którzy na jesień byli wypożyczeni do innych klubów. Przed nami długi okres przygotowaczy i wraz ze sztabem będziemy mieli dużo czasu na przegląd kadry.

W takim razie - już na koniec - czego wam życzyć na tę drugą część sezonu?
- Zdrowia, zdrowia i jeszcze raz zdrowia, a także by omijały nas kontzuje oraz kartki. Przygładając się dobrze do pracy osiągniemy bowiem to, co chcemy.

Tego więc życzę i dziękuję za rozmowę.
- Również bardzo dziękuję!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY