To już pewne. Szaflarski, Silczuk i Hreśka w Podhalu

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ To już pewne. Szaflarski, Silczuk i Hreśka w Podhalu
2017-02-25

Od dłuższego czasu z pierwszą drużyną NKP Podhale grają i trenują Grzegorz Silczuk, Mateusz Hreśka i Michał Szaflarski. Po załatwieniu wszystkich formalności z ich poprzednimi klubami, możemy z radością potwierdzić, że wzmocnią oni naszą drużynę w rundzie wiosennej.

Cała trójka została dokładnie przetestowana przez sztab szkoleniowy w kolejnych sparingach, a trener Dariusz Siekliński potwierdził ich przydatność do drużyny. Silczuk zagrał w niemal wszystkich spotkaniach kontrolnych (siedmiu), z kolei Szaflarski i Hreśka w sześciu. Jako jedyny na listę strzelców z całej trójki wpisał się Mateusz Hreśka, który zaliczył trafienie w meczu z rezerwami naszego klubu.

Uważam, że cała trójka prezentuje się bardzo dobrze. Szaflarski to bardzo młody zawodnik - rocznmik 99' i niewątpiliwie jest to przyszłość naszego klubu. Wraz z Wojtkiem Kobylarczykiem są najmłodsi w naszym zespole. Po Michale widać jeszcze trudy ciężkiej, pracy na treningach, bowiem pierwszy raz przyszło mu tak intensywnie trenować, ale na pewno jest dobrym prognostykiem na przyszłość. Hreśka również bardzo solidnie przepracował okres przygotowawczy. Ma szansę na debiut w III lidze nawet w pierwszej kolejce rundy wiosennej, w meczu z Avią. Jeśli zaś chodzi o Silczuka to nie ukrywam, że jest on najbliżej pierwszej jedenastki.

Wszyscy są perspektywicznymi młodzieżowcami i z pewnością wpisują się w plan długofalowej budowy tego zespołu, a każde ich załapania się do składu meczowego będzie miłą niespodzianką - zdradził nam szkoleniowiec Podhala, Dariusz Siekliński.

Tyle słowem wstępu, a teraz czas na krótkie przedstawienie każdego z piłkarzy.


Michał Szaflarski

Michał Szaflarski to 17-letni wychowanek klubu LKS Szaflary, który ostatnio gmrał w amerykańskich drużynach polonijnych. Teraz zdecydował się na spróbowanie swoich sił w NKP Podhale - klubie, którego siedziba jest bardzo bliska jego miejsca zamieszkania.


Mateusz Hreśka

Mateusz Hreśka (20 lat) to również wychowanek LKS Szaflary. Lata młodzieńcze - od sezonu 2012/2013 do 2015/2016 spędził w Górniku Zabrze, gdzie grał w Młodej Ekstraklasie, zespołach juniorskich oraz rezerwach klubu ze Śląska (III liga). Na wiosnę sezonu 2015/2016 przywędrował do NKP Podhale Nowy Targ, ale jesień sezonu 2016/2017 spędził już w rodzimym klubie z Szaflar, gdzie miał odbudować swoją formę. Teraz wraca do naszego zespołu, z czego bardzo się cieszymy i mamy nadzieję, że spełni pokładane w nim nadzieje.


Grzegorz Silczuk

Zupełnie nową postacią w naszej drużynie jest z kolei 21-letni Grzegorz Silczuk, wychowanek Hutnika Nowa Huta, ostatnio grający w IV-ligowej Michałowiance Michałowice - gdzie zresztą pracował z trenerem Sieklińskim. Jak widać gra młodego obrońcy przypadła wtedy do gustu aktualnemu szkoleniowcowi NKP, bowiem teraz zdecydował się namówić Silczuka do gry w Nowym Targu.

Wybrałem Podhale, ponieważ pojawiła się taka propozycja ze strony trenera Sieklińskiego, z którym pracowałem w poprzednim klubie. W Nowym Targu pragnę się przede wszystkim rozwinąć w aspekcie piłkarskim. Mam do tego świetną okazję, ponieważ w Podhalu gra sporo zawodników, którzy wcześniej występowali w wyższych ligach - mam więc od kogo się uczyć. Nastawienie przed rundą wiosenną jest na pewno pozytywne. Oczywiście ze swojej strony - myślę, że podobnie jak reszta chłopaków - chcę wystąpić w jak największej ilości spotkań i rozegrać jak najwięcej minut. Liga rusza za tydzień, ale już teraz trzeba się nastawić na ciężkie spotkania, tym bardziej, że w tym roku zima była sroga i grać będziemy na ciężkim terenie. Mam nadzieję jednak, że na koniec sezonu zajmiemy jak najwyższe miejsce, a ja do tego sukcesu dołożę coś od siebie - powiedział nam Grzegorz Silczuk.

Całej trójce, jak wzmocniła na wiosnę nasz klub życzymy powodzenia: jak najwięcej rozegranych minut, jak najwięcej bramek, dużo radości z gry i jak najmniej kontuzji! Panowie - witajcie na pokładzie :)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY