Sparingpartnerzy z najwyższej półki!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Sparingpartnerzy z najwyższej półki!
2017-01-04

Cracovia, Puszcza Niepołomice, czy Sandecja Nowy Sącz - to tylko trzy zespoły spośród aż ośmiu sparingpartnerów NKP Podhale, z jakimi nasza drużyna zmierzy się w meczach kontrolnych przed zbliżającą się rundą wiosenną.

Sztab szkoleniowy pierwszej drużyny NKP postarał się o rywali z najwyższej półki. Na wstępie należy zaznaczyć, że podobnie jak cały okres przygotowawczy, również wszystkie sparingi nowotarscy piłkarze odbędą na własnym boisku: Będziemy korzystali z całego kompleksu Stadionu w Nowym Targu, bo mamy tutaj świetne warunki - mówi trener Dariusz Siekliński.

Z kim dokładnie i kiedy przyjdzie nam się zmierzyć? O tym w poniższym zestawieniu.

21 stycznia, godzina 11:00

Sparingpartner zostanie podany do wiadomości w przyszłym tygodniu: 21 stycznia zagramy pierwszy sparing. Z kim? Nie chciałbym jeszcze zdradzać, bo wszystko zostanie uzgodnione na dniach - mówi trener Podhala. 

28 stycznia, godzina 11:00

Sandecja Nowy Sącz - zespół, którego nikomu nie trzeba długo przedstawiać. Aktualnie występuje on w I lidze i to z powodzeniem. Po 17 rozegranych meczach (o jeden lub dwa mniej niż pozostali rywale) plasuje się na wysokiej, 6. lokacie ze stratą 9 punktów do lidera i 8 do wicelidera. Jeden z najlepszych obecnie klubów w Polsce południowej.

1 luty

Poprad Muszyna - znany boiskowy rywal Podhala z zeszłego sezonu III ligi. Aktualnie występujący w IV lidze (grupa małopolska wschód). Po rundzie jesiennej plasuje się na 4. pozycji z 9 punktami straty do lidera i 5 punktami do wicelidera. W zeszłym sezonie w ramach rozgrywek ligowych Podhale pokonało u siebie Poprad 4:1, a na wyjeździe uległo tej drużynie 3:4.

4 luty, godzina 11:00

Tempo Białka - V-ligowy (grupa: Wadowice) klub, powstały już w 1945 roku. Aktualnie zajmuje on 4. miejsce w swojej lidze, również z 9 punktami straty do lidera, ale tylko 2 "oczka" za wiceliderem. 

11 luty, godzina 11:00

II-ligowy zespół ze Słowacji. Szczegóły wkróce.

18 luty, godzina 11:00

Cracovia Kraków - nasza drużyna 18 lutego zmierzy się z połączonym zespołem pierwszej drużyny i rezerw krakowskiego klubu, którego przedstawiać nikomu nie trzeba. Aktualnie pierwsza drużyna zajmuje dopiero 14. miejsce w LOTTO Ekstraklasie, ale za to rezerwy Cracovii, po zeszłorocznym spadku z III ligi, aktualnie bezsprzecznie prowadzą w tabeli IV ligi (grupa: małopolska wschód). W zeszłym sezonie NKP Podhale podejmowało Cracovię II dwukrotnie w rozgrywkach ligowych: na wyjeździe przegrało 2:5, zaś u siebie zwyciężyło 3:1. Do utrzymania się w III lidze Cracovii II w zeszłym sezonie zabrakło zaledwie punktu.

25 lutego, godzina 11:00

MKS Puszcza Niepołomice - zespół występujący niegdyś w I lidze, którego największym sukcesem jest ćwierćfinał Pucharu Polski w tym sezonie (przegrana 0:2 z Pogonią Szczecin). Obecnie to bardzo mocna drużyna, zajmująca 4. miejsce w II lidze, premiujące do gry w barażach o I ligę. Do lidera swoich rozgrywek traci 10 punktów.

4 marca, godzina 11:00

Lubań Maniowy - znany lokalny rywal, aktualnie występujący w IV lidze (grupa: małopolska wschód) - 5. miejsce po rundzie jesiennej. Wielokrotny zdobywca Pucharu Podhala, kilka sezonów występujący w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej, do której po "zmianie warty" awansował inny podhalański zespół, czyli właśnie NKP Podhale.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY