Tym razem remis

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Tym razem remis
2017-02-11

Za nami kolejny sparing pierwszej drużyny, przygotowujący ją do zbliżającej się rundy wiosennej III ligi grupy IV. Tym razem rywalem nowotarżan był IV-ligowy Gwarek Tarnowskie Góry, lider swoich rozgrywek.

Już od początku zawodnicy obu zespołów narzucili wysokie tempo, którego trzymali się przez całą pierwszą połowę. Więcej z gry mieli gospodarze, ale nie potrafili tego udowodnić choćby stworzeniem dogodnej sytuacji bramkowej. Sztuka ta udała się zaś gościom, a konkretnie jednemu z ofensywnych zawodników Gwarka, który w 41. minucie wypalił jak z armaty sprzed szesnastki i nie dał szans na skuteczną interwencję Gorzelańskiemu. Po pierwszych 45 minutach IV-ligowiec prowadził więc 1:0.

W przerwie trener Podhala przeprowadził dwie zmiany. Na boku obrony Drobnaka zastąpił Silczuk, a na bramkę za Gorzelańskiego wszedł Sotnicki.

Druga połowa okazała się być już zdecydowaną przewagą nowotarżan. Gwarek w tej części gry raptem kilka razy zbliżał się do pola karnego NKP, choć raz po groźnym strzale z dystansu był bliski zdobycia drugiej bramki. Ta sytuacja okazała się jednak ostatnią dogodną, jaką goście stworzyli sobie w tym meczu, bowiem doskonale spisywał się blok obronny Podhala, a prawą flanką co rusz pędziły ataki zapoczątkowane przez Bastę lub Komorka. Po jednej z takich kontr gospodarze wyrównali - Komorek wrzucił piłkę w pole karne, to odbiła się jeszcze po drodze od jednego z graczy i trafiła tuż pod nogi Nawrota, który nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce.

Po zdobytej bramce, czyli od 67. minuty aż do końca spotkania Podhale z różną intensywnością przypuszczało ataki na bramkę Tarnowskich Gór, ale zawodnikom NKP nie udało się już zaliczyć kolejnego trafienia. Ostatecznie padł remis, który przerwał wspaniałą serię czterech wygranych z rzędu.

Wynik nie ma dla nas znaczenia. To są sparingi i chcemy sprawdzić zawodników oraz różne ustawienia. Jestem bardzo zadowolony z dzisiejszego spotkania -  Gwarek był dla nas bardzo dobrym sparingpartnerem. Co prawda widać było zmęczenie u naszych zawodników w pewnych fragmentach gry i z tego wynikały błędy, ale jest to efekt intensywnego okresu przygotowawczego. Teraz będzie już dużo lżej. Zbliżamy się do startu rozgrywek, więc intensywność treningów na penwo spadnie - przekonywał po meczu trener Podhala, Dariusz Siekliński.

NKP Podhale Nowy Targ - TS Gwarek Tarnowskie Góry 1:1 (0:1)
Bramka dla Podhala: Nawrot (67')

Skład Podhala: Gorzelański (46' Sotnicki) - Basta, Bedronka, Mikołajczyk (70’ Urbański), Drobnak (46’  Silczuk) – Piwowarczyk (72’ Hreśka), Ligienza, Yavorskyy, Nawrot, Komorek – Potoniec (82’ Buć)