Czwarta wygrana z rzędu z pięknym golem Potońca w tle

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Czwarta wygrana z rzędu z pięknym golem Potońca w tle
2017-02-08

Czwartą z rzędu wygraną zaliczyli w kolejnym sparingu piłkarze pierwszej drużyny Podhala. Tym razem pokonali Lubań Maniowy 4:1.

Większość bramek padła w pierwszej połowie. Wynik spotkania efektownym strzałem z powietrza otworzył Potoniec już w 5. minucie, po bardzo dobrym dośrodkowaniu Luberdy. Niedługo potem goście z Maniów wyrównali za sprawą Basisty, który wykorzystał błąd nowotarskiej defensywy oraz bramkarza i po minięciu Różalskiego skierował piłkę do pustej bramki. Przed przerwą dwukrotnie skutecznymi uderzeniami popisywał się jednak Luberda i ostatecznie to NKP schodziło na przerwę z 2-bramkowym prowadzeniem (3:1).

Tym razem założeniem sztabu szkoleniowego Podhala było zagrania jedną jedenastką, a nie dwiema, jak to bywało w poprzednich meczach. Wszystko po to, by sprawdzić część zawodników w pełnym wymiarze czasowym. Toteż po przerwie dokonano tylko dwóch zmian, a kolejne trzy nastąpiły dopiero w 60. minucie.

W drugiej części gry nowotarżanie za sprawą Bucia przypieczętowali zwycięstwo i ostatecznie zwyciężyli 4:1. Po meczu trener Podhala, Dariusz Siekliński, zaznaczył, że sztab szkoleniowy cieszy fakt, iż w meczu zagrała większość młodych chłopaków (przyp. red. którzy zresztą mieli czynny udział w osiągniętym wyniku), a w całym spotkaniu widać było przewagę jego zespołu.

NKP Podhale Nowy Targ - LKS Lubań Maniowy 4:1 (3:1)
Bramki dla Podhala: Potoniec (5'), Luberda (23', 28'), Buć (75')

Skład Podhala: Różalski (46' Al-Ani) – Szaflarski, Urbański (60' Sołtys), Zając (46' Mikołajczyk), Silczuk – Kobylarczyk, Hreśka, Czubin (60' Wojtanek), Pająk (60' Buć), Luberda – Potoniec.