Pokonujemy Sandecję!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pokonujemy Sandecję!
2017-01-28

W pierwszym sparingu przed rundą wiosenną NKP Podhale pokonało na Stadionie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem I-ligową Sandecję Nowy Sącz 2:1.

W pierwszej połowie oba zespoły sprzawdzały się nawzajem i próbowały znaleźć sposób na strzelenie bramki. Jako pierwszej udało się to Sandecji, która między 20. a 30. minutą zaliczyła pierwsze trafienie po kilku wcześniejszych próbach. Wynik 1:0 goście utrzymali aż do końca pierwszej części gry.

Drugie 45 minut należało już do NKP Podhale, które zdominowało rywali z Nowego Sącza. Nowotarżanie "poczuli boisko", a ich gra zaczęła się "kleić". Efektem tego był gol wyrównujący, autorstwa Piwowarczyka, który pięknym strzałem pod poprzeczkę z 30 metrów pokonał bramkarza gości. Później drugie trafienie, w podobny sposób dołożył jeszcze młody Kobylarczyk i ostatecznie to "Szarotki" zwyciężyły 2:1.

Po pierwszym sparingu jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zespołu, tym bardziej, że nie było łatwo, bo graliśmy na tle bardzo trudnego przeciwnika - jednego z czołowych klubów I ligi. Z naszej stronie wygląda to więc bardzo pozytywnie. Cieszy też dobra gra młodych chłopaków. Zagraliśmy dzisiaj na dwie jedenastki, więc dużo zawodników miało okazję do zaprezentowania swoich umiejętności. Dzisiejsze zwycięstwo to dobry prognostyk przed następnym sparingiem, ale najważniejsze jest to, że nikt - oprócz wciąż wracającego do zdrowia Wojtka Dziadzio - nie jest kontuzjowany - powiedział po meczu trener Podhala, Dariusz Siekliński.

Na testach w naszym zespole wciąż przebywa trójka piłkarzy: Michał Szaflarski, Grzegorz Silczuk i Mateusz Hreśka. Jak wspominał trener Sielkliński, wszyscy jak na razie zostawiają po sobie dobre wrażenie i było to również widać w dzisiejszym meczu:

Cała trójka wypadła dzisiaj bardzo pozytywnie. Na treningach również wyglądają bardzo dobrze i to cieszy. Nasz zespół jest młody, ale bardzo dobrze pracuje. To wszystko dobrze rokuje w obliczu zbliżającego się obozu dochodzeniowego (przyp. red. potrwa on od 30 stycznia przez tydzień), który będzie najcięższym tygodniem pracy podczas zimowych przygotowań do rundy wiosennej.

NKP Podhale Nowy Targ - Sandecja Nowy Sącz 2:1 (0:1)
Bramki dla Podhala: Piwowarczyk, Kobylarczyk

Skład Podhala I połowa: Różalski - Basta, Bedronka, Mikołajczyk, Drobnak - Świerzbiński, Ligienza, Nawrot, Potoniec, Luberda, Czubin
Skład Podhala II połowa: Sotnicki - Szaflarski, Urbański, Zając, Silczuk - Hreśka, Yavorskyy, Komorek, Pająk, Piwowarczyk, Kobylarczyk.