Czas na pierwsze trzy punkty?

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Czas na pierwsze trzy punkty?
2016-08-12

Po przegranej na inaugurację sezonu z Avią Świdnik, przyszedł czas na wyjazd do Ostrowca Świętokrzyskiego, gdzie nasza drużyna podejmie aktualnie 5. drużynę tabeli.

W pierwszym spotkaniu na własnym boisku drużyna NKP nie zaliczyła zbyt udanego debiutu w zreformowanej III lidze, ulegając 1:2 przyjezdnym ze Świdnika. Trener nowotarżan, Marek Żołądź nie ukrywał, że liczył w tym spotkaniu na zwycięstwo i zapowiedział, że porażka, jaką doznała jego drużyna w tamtym meczu będzie zimnym prysznicem, po którym ma nadzieję otrząsnąć się już w najbliższym spotkaniu z Ostrowcem.

Zespół Avii wylał na nas kubeł zimnej wody. Na pewno będziemy chcieli zrekompensować tę stratę meczem w Ostrowcu, mimo że KSZO to jeden z faworytów do wygrania ligi. Będzie trudno o punkty, ale na pewno z nimi powalczymy. Nie tylko wygrana, ale i remis byłby dobrym wynikiem w spotkaniu z takim rywalem. Na pewno Ostrowiec jest teraz mocny, nie tylko kadrowo, ale i pod względem psychologicznym, po wygranej na początku ligi oraz wygranej w Pucharze Polski z II-ligowym Rakowem Częstochowa.

Ostrowiec w 1. kolejce spotkań III ligi grupy IV pokonał w stosunku 2:1 MKS Trzebinię-Sierszę, beniaminka rozgrywek, a zwycięską bramkę zdobył dopiero w 90. minucie meczu. W tej chwili ekipa ze świętokrzyskiego plasuje się na 5. lokacie. O ile o bieżącym sezonie ciężko cokolwiek więcej powiedzieć, przypomnijmy nieco informacji z sezonu ubiegłego, w którym przecież mieliśmy już okazję rywalizować z naszym jutrzejszym rywalem.

W zeszłym sezonie Ostrowiec Świętokrzyski zajął 2. miejsce w tabeli, tuż za Garbarnią Kraków, a przed Sołą Oświęcim i Podhalem Nowy Targ, do końca walcząc o mistrzowską koronę. W meczach z naszą drużyną zachowany został "status quo": w pierwszym spotkaniu w rundzie jesiennej NKP uległo na własnym boisku 0:2, by w rewanżu na wiosnę pokonać zawodników z świętokrzyskiego 2:1 na ich terenie. W tym sezonie zarówno Podhale, jak i Ostrowiec typowani są na drużyny z czołówki tabeli, a nasz sobotni rywal nie ukrywa aspiracji do wygrania ligi. Aspiracje te mają swoje podstawy w wynikach sportowych klubu z świętokrzyskiego. Wspomnieć tu można choćby fakt, że we wtorek Ostrowiec Świętokrzyski pokonał u siebie Raków Częstochowa 3:2 i uzyskał awans do 1/8 finału Pucharu Polski, w którym zmierzy się z Arką Gdynia (!).


Trener Marek Żołądź

Tak jak wspominałem, Ostrowiec jest teraz bardzo mocny i otwarcie mówi o tym, że chce wygrać ligę i grać na szczeblu centralnym (II liga). Nie jesteśmy jednak na straconej pozycji. Już raz - na wiosnę tego roku - udało nam się z nimi wygrać na ich terenie. Dokładnie rok temu doznaliśmy porażki u siebie (0:2), bo podobnie jak w ostatnim meczu z Avią wyszliśmy za bardzo do przodu, skupiliśmy się bardziej na ataku, niż na obronie. W rewanżu na wiosnę już tego błędu nie popełniliśmy, stąd udało nam się uzyskać dobry wynik - wyjaśnia trener Marek Żołądź.

W rozmowie z trenerem naszej drużyny wspomniałem o walce pomiędzy KSZO, Garbarnią Kraków i Podhalem podczas rundy wiosennej zeszłego sezonu o czołowe lokaty w lidze, podczas której te trzy drużyny wyglądały na dość wyrównane zespoły. Dodatkowo, w ostatnim sparingu Podhalu udało się pokonać Garbarnię.

Dużo zależy od dysozycji dnia. Garbarnia i KSZO prezentują podobny poziom, tak więc podczas meczów z nimi często decyduje dyspozycja dnia. W Krakowie podczas ostatniego sparingu przejęliśmy inicjatywę w pierwszych 45 minutach, zdobyliśmy bramkę i potem mecz ułożył się po naszej myśli. To, co było naszą główną bronią w meczu z Garbarnią, zawiodło jednak w spotkaniu ze Świdnikiem. Podobnie było w zeszłym sezonie z Ostrowcem. W rundzie jesiennej bardziej się otworzyliśmy i przegraliśmy 0:2. W rewanżu skupiliśmy się już jednak na defensywie i wywieźliśmy wtedy z trudnego terenu trzy punkty. W jutrzejszym spotkaniu również będziemy chcieli zagrać skutecznie w obronie i szukać swoich szans w kontratakach - zapowiada trener Podhala.

 VS  

Początek jutrzejszego spotkania o godzinie 15:00, mecz odbędzie się na Miejskim Stadionie Sportowym „KSZO” przy ul.Świętokrzyskiej 11 w Ostrowcu Świętokrzyskim.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY