Wziąć rewanż za jesień

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wziąć rewanż za jesień
2017-04-07

Już jutro o godzinie 15:00 piewsza drużyna NKP Podhale podejmie na własnym boisku zespół Orląt z Radzynia Podlaskiego. Mecz ten będzie doskonałą okazją do rewanżu za spotkanie z rundy jesiennej, w którym nowotarżanie przegrali 0:2.

- zdj. Maciej Zubek -

Po ostatnim ligowym spotkaniu z Unią Tarnów sportowa złość w zawodnikach NKP rośnie. Był to bowiem kolejny już mecz, który wydawał się być pod kontrolą naszego zespołu, aż do momentu jednej tylko akcji przeciwników, która całkowicie odmieniła losy spotkania. Jak więc tym razem nowotarżanie podejdą do ligowej potyczki?

Jak do każdego innego meczu - odpowiada II trener Podhala, Grzegorz Hajnos - musimy zachować 100% koncetracji, by przez całe spotkanie realizować założenia taktyczne. Orlęta to teoretycznie słabszy przeciwnik, bo jest niżej w tabeli, ale to tylko teoria. W rzeczywistości to solidny zespół, który nie gra może zbyt skomplikowanej piłki, ale jest za to skuteczny. Musimy więc zagrać na 100% swoich możliwości, by wygrać mecz u siebie.

Do tej pory Orlęta w rundzie wiosennej rozegrały pięć spotkań: dwa z nich wygrały, a trzy przegrały. Ich bilans bramkowy w tej rundzie to 7:11. Z kolei NKP Podhale, na cztery rozegrane na wiosnę mecze, jeden wygrało, jeden zremisowało i dwa przegrało. Głód zwycięstw w naszym zespole jest więc wciąż niezaspokojony.

W najbliższym spotkaniu - co bardzo cieszy - zagrać będzie mógł już Daniel Mikołajczyk, który ostatnio pauzował za kartki. W gotowości są także Drobnak i Urbański, którzy do tej pory borykali się z drobnymi urazami. Niestety, w meczu z Radzyniem Podlaskim nie zobaczymy kapitana Podhala, Sebastiana Świerzbińskiego, który pauzuje za kartki oraz Mateusza Zająca, którego kontuzja wyeliminowała z treningów w ostatnim tygodniu.

Reszta piłkarzy jest jednak zwarta i gotowa, by wywalczyć na własnym terenie 3 punkty! Z pewnością mogą w tym pomóc kibice, dlatego serdecznie zapraszamy wszystkich sympatyków futbolu już jutro na godzinę 15:00 na Stadion Miejski w Nowym Targu! Szczegóły na plakacie:

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY