Nie zwalniają tempa

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nie zwalniają tempa
2016-04-17

Szóste z rzędu i trzecie z kolei bez straty gola, zwycięstwo w rozgrywkach małopolsko-świętokrzyskiej 3 ligi odnieśli piłkarze Podhala Nowy Targ. Tym razem nowotarżanie 2:0 pokonali w Kazimierzy Wielkiej tamtejszą Spartę.

Trudne spotkanie. Gospodarze w pierwszych 45 minutach bronili się niemal całą drużyną na własnej połowie. Ciężko było nam zagrozić ich bramce. W sumie w pierwszej połowie mieliśmy dwie dogodne okazje, z których jedną wykorzystaliśmy. Po przerwie już gra była bardziej „otwarta”. To przełożyło się na sytuacje bramkowe. Byliśmy jednak bardzo nieskuteczni, przez co do samego końca było nerwowo. Graliśmy jednak bardoz umiejętni w defensywie, nie dopuszczając do większego zagrożenia pod naszą bramką – ocenił spotkanie trener Podhala, Marek Żołądź.

Nowotarżanie gole zdobywali w końcówkach obu połów. Najpierw w 45 min na listę strzelców wpisał się strzałem głową Sebastian Świerzbiński, wykańczając dynamiczną akcję i dośrodkowanie z lewej strony od Petera Drobnaka.

Z kolei już w doliczonym Jarosław Lizak zagrał prostopadłe podanie do Bartłomieja Pająka, który po blisko 30 metrowym rajdzie wygrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy.

Zwycięstwo nowotarżanie okupili kontuzją Dawida Basty, który zszedł z boiska w 42 min. – Wygląda to na naciągnięcie przywodziciela. Trudno na ten moment stwierdzić jak poważny to uraz – wyjaśnił Żołądź.

Po tym zwycięstwie Podhalanie nie tylko umocnili się na trzeciej pozycji w tabeli, ale też i zniwelowali stratę do drugiego w tabeli KSZO Ostrowca Świętokrzyskiego – który zremisował swoje spotkanie z Unią Tarnów - do jednego „oczka”.

Sparta Kazimierza Wielka – NKP Podhale Nowy Targ 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Świerzbiński 45, 0:2 Pająk 90.
Sparta: Iliński – Czajka, Marut, Kret, Poniedziałek – Oleksa, Dziwiszewski, Cyganek, Łoś (46 Stępień) – Kawula, Wołowski.
Podhale: Sotnicki – Basta (42 Luberda), Hałgas, Urbański ŻK, Drobnak – Komorek (88 Bobak), Jaworski, Jandura (46 Lizak), Czubin (70 Potoniec) – Świerzbiński, Pająk.
Sędziował: Mateusz Kowalski z Kielc. Żółte kartki: Czajka – Urbański. Widzów: 150.

Tekst i zdjęcie: Maciej Zubek