Mecz o sześć punktów (zapowiedź)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Mecz o sześć punktów (zapowiedź)
2016-05-25

Już dziś pierwsza drużyna nowotarskiego Podhala rozegra w Nowym Targu mecz z Wiślakami, który może zapewnić im pewne utrzymanie się w lidze na przyszły sezon.

Do Nowego Targu przyjedzie dziś druga drużyna Wisły Kraków (aktualnie 7. zespół III ligi), by zmierzyć się z nowotarskim Podhalem w tzw. meczu "o sześć punktów". Nasi piłkarze, zajmujący aktualnie 5. miejsce w tabeli mają jak na razie jedynie 2 punkty przewagi nad swoimi dzisiejszymi rywalami, ale wygrana w tym spotkaniu może zażegnać jakiekolwiek obawy o utrzymanie w lidze. Dlaczego? Otóż w przypadku zdobycia trzech punktów, nowotarżanie zwiększą swoją przewagę nad 6. w tabeli Cracovią do pięciu "oczek". Krakowianie spotykają się zaś dzisiaj z Ostrowcem Świętokrzyskim i każdy rezultat, tylko nie wygrana Cracovii sprawi, że zawodnicy z grodu Kraka nie będą już mogli dogonić Podhala (do rozegrania są bowiem - oprócz dzisiejszej - jeszcze dwie kolejki, ale w kolejnej "Pasy" pauzują). W "nowej" III lidze zagra z kolei na pewno sześć pierwszych drużyn tego sezonu (oprócz grających baraże o awans zwycięzców ligi).

Wygrana nad Wiślakami zwiększy również dystans do Wisły i zmniejszy niemal do minimum matematyczne szanse Krakowian na przegonienie w tabeli drużyny z Nowego Targu. Ponadto dzięki zwycięstwu i przy sporym szczęściu - w przypadku przegranej lub remisu Daleszyc z Wolą Rzędzińską - nowotarżanie mogą wskoczyć na 4. miejsce w tabeli.

Przypomnijmy, że w rundzie jesiennej NKP Podhale pokonało drużynę Wisły 2:0 na wyjeździe. Wtedy kluczem do sukcesy były stałe fragmenty gry, a konkretnie rzuty rożne, po których padły wszystkie bramki dla gości (więcej o tamtym meczu możesz przeczytać: tutaj). Jak będzie teraz? Przyjdź i przekonaj się sam! Start o godzinie 18:00 na Miejskim Stadionie im. Józefa Piłsudskiego w Nowym Targu!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY