Dobry prognostyk na przyszłość

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dobry prognostyk na przyszłość
2016-01-31

 

 

Z bardzo dobrej strony pokazali się w swoim kolejnym meczu kontrolnym podopieczni duet Marek Żołądź – Grzegorz Hajnos. Nasz zespół zremisował 1:1 z występującą w pierwszej lidze drużyną Rozwoju Katowice.

Na pewno trzeba być zadowolonym. Cieszy to, że graliśmy jak równy z równym z drużyną z zaplecza ekstraklasy. Porównując ten mecz z meczem z Sandecją z przed dwóch tygodni -  w którym nie mieliśmy wiele do powiedzenia – teraz zaprezentowaliśmy się zdecydowanie korzystniej. Nasza gra wyglądała już zupełnie inaczej, co dobrze rokuje na przyszłość  – podkreślił Żołądź.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem bezbramkowym. Najlepszą okazję mieli w tej części gry goście. W 20 min Adam Żak z rzutu karnego trafił jednak w słupek. W odpowiedzi nieznacznie chybił Robert Mroszczak, a po strzale z rzutu wolnego, sprawdzanego w nowotarskiej drużynie Ukraińca Tarasa Yavorskiego (były gracz m.in. Okocimskiego Brzesko) piłka trafiła w poprzeczkę.

Po zmianie stron, w 57 min Rozwój na prowadzenie wyprowadził strzałem głową Filip Kozłowski. Wyrównał w 80 min – kolejny testowany w szeregach Podhala -  Jarosław Potoniec (wychowanek Lubania Maniowy, ostatnie sezony spędził w grupach młodzieżowych i drużynie rezerw Górnika Zabrze), finalizując świetną akcję na lewym skrzydle Radosława Antolaka.

Oprócz Potońca i Yavorskiego, sztab szkoleniowy Podhala przyglądał kolumbijskiemu napastnikowi Diego oraz dwójce bramkarzy: Filipowi Adamczykowi – który wystąpił już przed tygodniem w meczu z Watrą – oraz  Waldemarowi Sotnickiemu (ostatnio Okocimski).  - Co do Diego to raczej się na niego nie zdecydujemy. Raz, że nic specjalnego i na treningach i w tym meczu nie pokazał, a w dodatku jest z nim utrudniony kontakt, bowiem mówi tylko w języku hiszpańskim. Bardzo bym chciał aby został w drużynie zarówno Taras jak i Waldek Sotnicki. Obaj na pewno byliby olbrzymim naszym wzmocnieniem. Taras to przede wszystkim bardzo dojrzały zawodni, świetny w grze kombinacyjnej, dużo widzi na boisku, do tego świetnie wykonuje stałe fragmenty gry. A Waldek to przede wszystkim olbrzymie doświadczenie, spokój, doskonale kieruje obroną. Z kolei co tyczy się Jarka, to trudno go ocenić po 45 minutach. Zdobył bramkę co na pewno dobrze o nim świadczy. Potrzebuje jednak na pewno troszkę czasu na aklimatyzację – ocenił szkoleniowiec nowotarżan.

W sparingu brakowało kontuzjowanych Fabiana Fałowskiego i Petera Drobnaka oraz odpoczywającego Mateusza Hreśki.  

NKP Podhale Nowy Targ – Rozwój Katowice 1:1 (0:0)

Bramki: 0:1 Kozłowski 58, 1:1 Potoniec 80.

Podhale: Adamczyk (46 Sotnicki) – Bobak (46 Basta), Urbański (46 Gąsiorek, 88 Yavorsky), Hałgas (46 Mikołajczyk), Luberda (46 Komorek) – Duda (46 Potoniec), Yavorsky (46 Antolak), Lizak (46 Jandura), Mroszczak (46 Waksmundzki) – Pająk (46 Diego), Świerzbiński (46 Czubin).

Rozwój: Soliński – Kopczyk (46 Król), Otrzosanek (46 Gałęcki), Modlich (Domański), Winiarczyk (46 Kun) – Menzel (46 Jaroszek), Tkocz (46 Szatan), Barwiński (46 Wróbel), Tabiś (46 Kozłowski) – Żak (46 Nowak), Adamczyk (46 Lopez)

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY