Seniorzy odpadają z pucharów (AKTUALIZACJA)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Seniorzy odpadają z pucharów (AKTUALIZACJA)
2017-05-10

Feralna środa w wykonaniu obu seniorskich zespołów NKP. Niestety - zarówno pierwsza, jak i druga drużyna Podhala przegrała dziś swoje spotkania w Pucharze Polski na szczeblu Podhala i żegna się z tymi rozgrywkami.

SENIORZY - PIERWSZA DRUŻYNA

Watra Białka Tatrzańska - NKP Podhale Nowy Targ 3:1 (1:0)
Bramka dla Podhala:
samobójcza

III-ligowy zespół NKP, narzekający ostatnio na kontuzje, wystąpił w Białce składzie "dublerskim". Nie można jednak w niczym umniejszać Watrze, bo to ona była w dniu dzisieszjym drużyną lepszą. IV-ligowcy przejęli inicjatywę już na początku spotkania, czego efektem był gol Kołbona z 13. minuty. Po niej gospodarze przypuścili na bramkę Podhala kolejne ataki, ale albo zabrakło im szczęścia, albo dobrze interweniował Gorzelański.

Po przerwie nasi piłkarze mocniej zaatakowali, ale zabrakło skuteczności lub wykończenia. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tym razem było podobnie. W 62. minucie w polu karnym faulował Hreśka, a Kołbon z rzutu karnego podwyższył na 2:0. Niedługo potem gospodarze trafili do siatki "Szarotek" po raz trzeci (70. minuta), a na osłodzenie gorzkiej porażki pozostał honorowy gol z 74. minuty, strzelony przez Maciasza, który ulokował piłkę we własnej bramce.

Porażka ta oznacza, że pierwszy zespół NKP odpadł z Pucharu Polski Podhala na szczeblu ćwierćfinałowym. Do półinału awansował zespół Białki.

Skład Podhala: Gorzelański – Szaflarski (46' Jaworski), Urbański, Zając, Drobnak, Hreśka, Ligienza (72' Bedronka), Basta, Duda (46' Pająk), Nawrot, Potoniec (60' Luberda).

SENIORZY - DRUGA DRUŻYNA

NKP Podhale II Nowy Targ - KS Zakopane 0:2 (0:1)

Rezerwy naszego klubu na własnym boisku podejmowały z kolei V-ligowe Zakopane. Stawką był awans do finału Puchar Polski Podhala.

Niestety, również druga drużyna nie zaczęła spotkania zbyt dobrze. W 27. minucie błąd w wyprowadzeniu bramkarza Podhala na bramkę zamienił Grela. Po straconym golu, nowotarżanie mocno przycisnęli i mieli kilka dogodnych okazji na wyrównanie. Sytuacje sam na sam przegrywał jednak Sulir, a Anioł i Krzystyniak nie potrafili ulokować piłki w siatce z najbliższej odległości. Po jednym z ataków, podhalanie nadziali się na kontrę, którą perfekcyjnie wykończył Grela, stawiając tym samym kropkę nad "i" i zapewniając swojej drużynie awans do finału Pucharu Polski Podhala.

Szkoda tego meczu. Nie byliśmy drużyną słabszą, stworzyliśmy nawet więcej sytuacji niż przeciwnik. Spodziewaliśmy się, że Zakopane postawi się zdecydowanie mocniej. Pierwsza stracona bramka to indywidualny błąd Maćka, gdzie nie mam pretensji do niego, ponieważ był to jego debiut w ważnym meczu, a chłopak niedługo ukończy dopiero 16 lat. W końcówce zaryzykowaliśmy, stawiając na ofensywę, co odbiło się to drugą bramką, ale nie mieliśmy nic do stracenia. Bierzemy się w garść, w sobotę czeka nas kolejny ciężki mecz ligowy w Czarnym Dunajcu. Nie wygraliśmy, wliczając ten mecz pucharowy, od czterech kolejek, więc pora to przełamać - powiedział po meczu trener rezerw, Marcin Faron.

Skład Podhala: Kowalczyk – Augustyn, Krzystyniak, Anioł, Hybel (60' Zubek), Sulir, Stawicki, Kwiatek (83' Karpiel), Bobek, Pawlikowski (60' Mastalski), Duda Dawid.