Pewne wygrane w kolejnych sparingach (+galeria zdjęć)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pewne wygrane w kolejnych sparingach (+galeria zdjęć)
2016-07-16

Dziś na Stadionie Miejskim w Nowym Targu NKP Podhale rozegrało dwa mecze towarzyskie. Z racji obszernego składu drużynę podzielono na dwa zespoły. Pierwszy pokonał Jutrzenkę Giebułtów 2:0, a drugi rozbił LKS Szaflary aż 7:1.

Pierwszy mecz rozpoczął się dość spokojnie, ale to my jako pierwsi zagroziliśmy bramce Jutrzenki. Później nasz rywal próbował odpowiedzieć, ale dobre zawody rozgrywała dzisiaj nasza defensywa, nie dopuszczając do groźnych sytuacji podramkowych. W poczynaniach naszych zawodników widać było pewność i ogranie, jakie przystoi III-ligowej drużynie. Bardzo dobrze zaprezentowali się nowi zawodnicy.

Wyglądają naprawdę dobrze. Widać, że są realnym wzmocnieniem i na pewno będziemy z nich zadowoleni. Dzisiaj fajnie wyglądaliśmy również jako cały zespół. W dzisiejszych meczach chodziło o to, by chłopaki pobiegały też w większym wymiarze czasowym - mówił po meczu trener Marek Żołądź.

Pierwszą bramkę dla naszego zespołu zdobył Przemysław Piwowarczyk, który otrzymał doskonałe podanie między dwójkę obrońców od Tarasa Yavorskyyego i bez problemu, strzałem w długi słupek pokonał bramkarza gości. Na drugie trafienie nie musieliśmy długo czekać, bo już w 34. minucie piękną wrzutkę z rzutu rożnego na gola zamienił Mateusz Urbański.

Niestety, jak się później okazało, była to ostatnia bramka w tym meczu. W końcówce pierwszej połowy na 3:0 w tej samej akcji podwyższyć mógł najpierw Piwowarczyk (w ostatniej chwili sprzed nóg piłkę lecącą do pustej bramki wygarnął mu obrońca), a następnie Nawrot, pod którego nogi spadła wybita piłka. Trafił on jednak nie do bramki, a w głowę.. Sebastiana Świerzbińskiego.

Durga część meczu miała raczej spokojny przebieg i ostatecznie Podhale "dociągnęło" zwycięskie 2:0 do końca spotkania.

W drugich połówkach obu meczów widać było zmęczenie po trudach treningów siłowych, gra nie była w tych częściach aż taka płynna i nie była prowadzona z takim polotem, jak w pierwszych połowach, które wyglądały naprawdę fajnie - tłumaczył trener nowotarżan.

NKP Podhale Nowy Targ - Jutrzenka Giebułtów 2:0 (2:0)
Bramki dla Podhala: Piwowarczyk, Urbański

Skład Podhala w tym meczu: Testowany (bramkarz) - Luberda, Ochman, Urbański, Testowany - Yavorskyy, Świerzbiński, Dziadzio, Piwowarczyk, Nawrot, Pająk

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZÓW

SKRÓTY VIDEO Z BRAMKAMI Z OBU MECZÓW POJAWIĄ SIĘ JUTRO

W drugim spotkaniu rywalem Podhala były pobliskie Szaflary, które już w 10. minucie skarciły naszą defensywę za błąd w środku pola. Piłkę po stracie Mikołajczyka - który uważał, że był faulowany, czego jednak sędzia nie zauważył - przejął Gałdyn, wbiegł w pole karne, minął bramkarza i wpakował ją do pustej bramki. Z prowadzenia LKS nie cieszył się jednak długo, bowiem już w 20. minucie doskonałe podanie Misiury na środek pola karnego na gola zamienił Potoniec, który niedługo potem (po drugim golu dla Podhala) zszedł z boiska.

Podejrzewamy, że naderwał mięsień. To jednak nic poważnego, za parę dni będzie gotowy do gry - mówił w trakcie meczu masażysta Andrzej Szczygieł w rozmowie z drugim trenerem Podhala, Grzegorzem Hajnosem.

Po golu Potońca Podhale wyraźnie przejęło inicjatywę na boisku, zaznaczając różnicę dwóch klas rozgrywkowych, jakie dzielą oba kluby. W 35. minucie gola na 2:1 strzelił Czubin, a około pięć minut później na 3:1 podwyższył Gąsiorek piękną główką w samo okienko.

W drugiej połowie gra wyglądała tak, jak wspominał trener Żołądź. Podhale nieco zwolniło, ale wciąż kontrolowało przebieg spotkania. Zawodnicy z Szaflar w tej części meczu też wyglądali gorzej, ale zmęczenie było u nich bardziej widoczne niż u zawodników z Nowego Targu. Efektem tego były aż cztery bramki, jakie udało się zdobyć naszym zawodnikom, którzy ostatecznie wygrali całe spotkanie aż 7:1.

W jednym i drugim meczu chłopaki stworzyli po kilka fajnych akcji. Na pewno możemy być zadowoleni po dzisiejszych spotkaniach - podsumował trener Marek Żołądź. A jakie są plany na przyszyłość?

Od tego tygodnia będziemy powoli wprowadzać treningi taktyczne tak, żeby każdy zawodnik wiedział, jak ma się zachowywać na boisku. W tym tygodniu chcemy spokojnie potrenować, natomiast w sobotę (23 lipca) będziemy grali z Rekordem Bielsko-Biała, potem w środę z Lubaniem Maniowy (27 lipca), a mecze sparingowe zakończymy spotkaniem z Garbarnią Kraków (30 lipca). Wydaje się, że wszystkie te spotkanie odbędą się na wyjeździe.

NKP Podhale Nowy Targ - LKS Szaflary 7:1 (3:1)
Bramki dla Podhala: Potoniec, Czubin x2, Gąsiorek, Gadzina x2, Dziubas

Skład Podhala w tym meczu: Testowany (bramkarz) - Basta, Bedronka, Gąsiorek, Drobnak, Mikołajczyk, Jandura, Czubin, Misiura, Potoniec (35' Dziubas), Gadzina

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY