Pierwsze koty za płoty (+galeria zdjęć oraz skrót video)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pierwsze koty za płoty (+galeria zdjęć oraz skrót video)
2016-07-13

Dziś odbył się pierwszy sparing seniorskiej drużyny przed rozpoczęciem nowego sezonu. W Zakopanem zespół Marka Żołędzia minimalnie przegrał z II-ligowym Rozwojem Katowice. 

Ze względu na liczną, około 30-osobową kadrę i kilku nowych zawodników do przetestowania, trener Marek Żołądź zdecydował się zagrać w dzisiejszym spotkaniu na trzy jedenastki - każda grała po 35 minut (cały mecz 105 minut). Przez pierwsze dwie "tercje" zarysowała się przewaga Katowic, choć nie brakowało też groźnych akcji po stronie piłkarzy Podhala. W większości brakowało w nich jednak wykończenia lub zgrania poszczególnych formacji.

Był to po prostu przegląd kadr, sprawdzaliśmy naszych chłopaków - zarówno tych, którzy są już z nami od zeszłego sezonu, jak i tych, którzy chcieliby dołączyć do zespołu. Sprawdzaliśmy też ich zachowanie na różnych, niekoniecznie nominalnych pozycjach. Na tle II-ligowej drużyny z Katowic całkiem nieźle to wyglądało. Może nie było to zbyt poukładane, ale to normalne przy tylu nowych graczach. Niektórzy grali tylko 35 minut i brakowało zgrania - tłumaczył po meczu trener Marek Żołądź.

Z czasem Katowice zaczęły udowadniać swoją przewagę i na początku drugiej "tercji" po dobrze egezkwowanym rzucie karnym wyszły na prowadzenie. Później to nasza drużyna pokusiła się o kilka ofensywnych akcji, ale albo kończonych niecelnym strzałem, albo zatrzymywanych przez obronę rywali. W 60. minucie strzał życia z 30 metrów oddał jeden z piłkarzy Rozwoju i piłka po odbiciu się od poprzeczki wpadła do bramki Sotnickiego.

Trzecia odsłona dzisiejszego spotkania wyglądała zdecydowanie najlepiej w naszym wykonaniu. Już na początku oddaliśmy kilka strzałów i przejęliśmy inicjatywę na boisku. W końcu dobry okres gry zwieńczyliśmy bramką na 1:2 w 80. minucie, kiedy to ładną akcję bezbłędnie zakończył Potoniec. Od tego momentu mocno naciskaliśmy, by zdobyć gola na 2:2, ale ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem Katowiczan, których defensywa nie dała sobie już wbić żadnej bramki.

Ogólnie moi gracze pokazali się z dobrej strony, pokazali wysokie umiejętności indywidualne. Kwestia czasu, by dobrze wkomponować ich w zespół i wtedy to wszystko będzie wyglądało na pewno lepiej. Mam też pewne przemyślenia dotyczące zawodników, którzy chcieliby dołączyć do naszej drużyny. Na pewno z dwójką piłkarzy się już pożegnamy. Kadra nie jest - że tak powiem - z gumy i nie można jej jakoś nadmiernie rozbudowywać. Generalnie jednak ze sparingu trzeba być zadowolonym - powiedział po meczu trener Podhala.

Galeria zdjęć z meczu: TUTAJ

Na meczu był też obecny II trener Reprezentacji Polski, która na Euro 2016 dotarła aż do ćwierćfinału, w którym po rzutach karnych przegrała z późniejszymi Mistrzami Europy - Portugalią. Trener Bogdan Zając przybył do Zakopanego, by obejrzeć jak w wygląda piłka na Podhalu - mówił pan Tomasz Gorczyk, trener Akademii Piłkarskiej Podhala, na zaproszenie którego na mecz Podhala przyjechał pan Zając. Bliski współpracownik Adama Nawałki przywitał się z naszymi zawodnikami i wygłosił do nich kilka słów przed spotkaniem.

Rozwój Katowice - NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (0:0, 2:0, 0:1)
Bramki dla Podhala: Potoniec (80')

Skład Podhala: 

Podhale I (0'-35' min): Sotnicki - Bobak, Mikołajczyk, Chochołek, Dziubas, Yavorskyy, Nawrot, Czubin, Duda Patryk, Dziadzio, Misiura
Podhale II (35'-70' min): Sotnicki - Luberda, Ochman, Urban, Bedronka, Nawrot, Świerzbiński, Pułka, Piwowarczyk, Gadzina, Dziubas
Podhale III (70'-105' min): Sotnicki - Basta, Gąsiorek, Bedronka, Drobnak, Ochman, Jandura, Pułka, Antolak R., Pająk, Potoniec

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY