Baraże o ligę małopolską: junior starszy i młodszy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Baraże o ligę małopolską: junior starszy i młodszy
2018-06-11

Za nami pierwsze spotkania barażowe o Małopolską Ligę Juniorów, a w nich pewna wygrana juniorów starszych i minimalna porażka juniorów młodszych.

Oba zespoły NKP Podhale uzyskały prawo do walki w barażach dzięki wygranym w rozgrywkach na szczeblu Podhala. W obu też przypadkach baraże mają formę meczów "każdy z każdym": mecz i rewanż. Obie kategorie rywalizują z dwoma różnymi rywalami. Po spotkaniach następuje zliczenie punktów i "mała tabela" decyduje o tym, kto uzyska awans (tylko 1. miejsce awansuje do ligi wojewódzkiej).

JUNIORZY STARSI

W pierwszym spotkaniu swojej grupy juniorzy starsi mierzyli się na wyjeździe z ULKS Korzena. Mimo wielkiego upału, w jakim rozgrywano spotkanie, nie zabrakło zaangażowania i walki o każdą piłkę z obu stron. Pierwsza część meczu - w dużej mierze dzięki ofiarności defensywy gospodarzy - zakończyła się bezbramkowym remisem. Po przerwie, a konkretnie w 50. i 65. minucie Podhale w końcu się przełamało, zdobywając dwie bramki po akcji ze skrzydła oraz po uderzeniu ze środkowej części pola karnego. Nasi rywale w odpowiedzi wypracowali sobie kilka dobrych akcji, ale żadnej z nich nie zdołali zakończyć trafieniem. W ostatnich sekundach nasi gracze ustalili wynik spotkania na 3:0, skutecznie egzekwując rzut karny. W kolejnym spotkaniu Podhale podejmie Zalesiankę Zalesie - w tę sobotę o godzinie 10:30 na Stadionie Miejskim w Nowym Targu.

Zagraliśmy pierwszy z czterech meczów barażowych. Zrobiliśmy mały krok do celu, jakim jest awans do Małopolskiej Ligi Juniorów starszych. Uważam, że jesteśmy optymalnie przygotowani. Mecz miał 2 różne połowy. W pierwszej przeciwnik ustawiony szczelnie w obronie na swojej połowie na zbyt wiele nam nie pozwalal, choć Rzadkosz trafił w słupek. W drugiej połowie grało nam się już latwiej, a wynik mógł być jeszcze bardziej okazały - podsumował trener Podhala, Tomasz Ligudziński.

ULKS Korzenna - NKP Podhale Nowy Targ 0:3 (0:0)
0:1 - Nędza Kubiniec - 50'
0:2 - Rzadkosz - 65'
0:3 - Sarna - 90+3' (rzut karny)

Skład Podhala: Kowalczuk. - Nędza Kubiniec, Bałos, Topór M., Łukaszczyk - Topor A., Kobylarczyk, Sarna, Lubelski - Rzadkosz, Skóbel

JUNIORZY MŁODSI

Juniorzy młodsi w pierwszym spotkaniu barażowym rywalizowali z Sandecją Nowy Sącz. W pierwszej połowie gospodarze prowadzili grę, ale tylko do 30. metra, gdzie ich akcje się urywały. Największe zagrożenie Sandecja stwarzała po stałych fragmentach i jeden z nich zamieniła na bramkę, wykorzystując w 33. minucie rzut rożny. Podhale również miało swoją szanse na gola, ale w sytuacji sam na sam Mateusza Otręby świetnie interweniował golkiper z Nowego Sącza.

W drugiej połowie Podhale nieco zmieniło styl gry, co przełożyło się na przewagę naszych zawodników. "Szarotki" były drużyną aktywniejszą, stwarzającą sobie okazje, ale niestety - brakowało przysłowiowej "wisienki na torcie" (czy jak kto woli, cytując klasyka: "truskawki na torcie"), czyli bramki. Warty odnotowania jest fakt znakomitej postawy bramkarza Sandecji, który niejednokrotnie ratował swój zespół od straty gola. Ostatecznie gospodarze utrzymali 1-bramkowe prowadzenie aż do końcowego gwizdka sędziego, tym samym wygrywając pierwszy mecz barażowy 1:0.

Przed nami tydzień na przygotowanie do meczu z Ujanowicami. Mecz odbędzie się o 17:00 w niedzielę na naszym stadionie - wszystkich serdecznie zapraszamy! - powiedział po meczu trener Sebastian Świerzbiński.

Sandecja Nowy Sącz - NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0)
1:0 - Sandecja - 33' (po rzucie rożnym)

Skład Podhala: Kudła - Anioł, (55' Luberda), Wybrańczyk, Łaczek, Leśniak, Mańko (65' Stanek), Derek, Głowa, Uchroński, Giełczyński (70' Święchowicz), Otręba