TRAMPKARZE: Stały rozwój i udana runda w Lidze Małopolskiej

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ TRAMPKARZE: Stały rozwój i udana runda w Lidze Małopolskiej
2017-11-16

Zapraszamy na podsumowanie rundy jesiennej w wykonaniu rocznika 2004 Akademii Piłkarskiej Podhala, występującego w Małopolskiej Lidze Trampkarzy. W podsumowaniu: wyniki, tabele i wywiad z trenerem Mariuszem Malokiem.

Trampkarze AP Podhala z rocznika 2004 po raz pierwszy w historii klubu wystartowali w rozgrywkach na szczeblu wojewódzkim. Początkowo skazywani na pożarcie lub co najmniej "nieznani" wielkim markom krakowskiego futbolu, ostatecznie mocno "namieszali", wygrywając z takimi zespołami jak Garbarnia, czy Unia Tarnów oraz remisując z krakowskimi gigantami - Craovią i Wisłą. Jak podkreślał trener Mariusz Malok w rozmowie z naszą redakcją, takie wyniki nie wzięły się znikąd, a wypływały z ciężkiej, systematycznej pracy zawodników na treningach i w każdym kolejnym spotkaniu.

Efekty takich działań to 4. miejsce nowotarżan w stawce łącznie 11 drużyn Małopolskiej Ligi Trampkarzy (rocznik 2004). Na swoim koncie w 10 spotkaniach Podhalanie zgromadzili aż 21 punktów za 6 zwycięstw, 3 remisy i tylko 1 porażkę (w ostatniej kolejce z Pcimianką Pcim). Zespół z Nowego Targu był też czwartym zespołem ligi pod względem najmniejszej ilości straconych bramek oraz trzecim pod względem zdobytych (bilans 37-18). Strzelecki "prym" w Podhalu wiódł Łukasz Wójciak, autor aż 15 trafień.

Podsumowując, zapraszamy do przejrzenia końcowej tabeli i wyników wszystkich spotkań rundy jesiennej oraz do lektury wywiadu z trenerem Trampkarzy - Mariuszem Malokiem.

Tabela Małopolskiej Ligi Trampakarzy na koniec rundy jesiennej sezonu 2017/2018:

LP
 
Drużyna
M
PKT
W
R
P
BR
1.
Wisła Kraków
Wisła SA Kraków
10
25
8
1
1
46 - 9 ( 37 )
2.
Znalezione obrazy dla zapytania as progres kraków logo
AS Progres Kraków
10
24
8
0
2
39 - 15 ( 24 )
3.
Garbarnia Kraków
Garbarnia Kraków
10
24
8
0
2
34 - 24 ( 10 )
4.
10
21
6
3
1
37 - 18 ( 19 )
5.
Unia Tarnów
ZKS Unia Tarnów
10
18
6
0
4
23 - 20 ( 3 )
6.
Cracovia
Cracovia II Kraków
10
13
4
1
5
8 - 15 ( -7 )
7.
Pcimianka Pcim
Pcimianka Pcim
10
12
4
0
6
21 - 28 ( -7 )
8.
KS Borek (Kraków)
Borek Kraków
10
11
3
2
5
21 - 38 ( -17 )
9.
Górnik Wieliczka
Górnik Wieliczka
10
6
2
0
8
9 - 28 ( -19 )
10.
Okocimski KS Brzesko
Okocimski KS Brzesko
10
6
2
0
8
15 - 38 ( -23 )
11.
Pogoń Skotniki (Kraków)
Pogoń Skotniki Kraków
10
1
0
1
9
4 - 24 ( -20 )

Wyniki Podhala w Małopolskiej Lidze Trampakarzy - rundy jesienna sezonu 2017/2018:

NKP Podhale - Borek Kraków 4:4 (2:2)
Górnik Wieliczka - NKP Podhale 2:5 (2:1)
NKP Podhale - Garbarnia Kraków 7:1
Cracovia II - NKP Podhale 2:2 (0:1)
NKP Podhale - Okocimski KS Brzesko 3:1 (2:0)
ZKS Unia Tarnów - NKP Podhale 1:3 (1:2)
NKP Podhale - Wisła SA Kraków 2:2 (0:1)
NKP Podhale - Pogoń Skotniki Kraków 4:0 (2:0)
Pcimianka Pcim - NKP Podhale 4:3 (2:3)
NKP Podhale - AS Progres Kraków 4:1 (1:1)

Wywiad z trenerem Trampkarzy Podhala - Mariuszem Malokiem:

Jakub Udziela: Trenerze, za Wami debiut w Lidze Małopolskiej. Jak się po nim czujecie?
Mariusz Malok: Przygotowania do rozgrywek w Lidze Małopolskiej rozpoczęliśmy na początku sierpnia treningami na własnych obiektach. Później wyjechaliśmy na obóz do Ustronia Morskiego, po którym wystartowały rozgrywki. Nie wiedzieliśmy czego się możemy spodziewać i na jakim poziomie są przeciwnicy, z którymi mamy się zmierzyć. Patrząc na progres indywidualny, jak i drużynowy, jako trenerzy możemy być zadowoleni. Dobrze przystosowaliśmy się do dalekich wyjazdów oraz treningów każdego dnia, przez co z każdym kolejnym treningiem stawiamy krok naprzód. 

Zgodzi się trener, że sprawiliście sporą niespodziankę, wygrywając z takim markami jak Garbarnia, czy Unia Tarnów oraz remisując z Wisłą i Cracovią?
- Jeśli weźmiemy pod uwagę markę zespołów, ich tradycje oraz to, jaką mają nazwę i od ilu lat grają w najwyższych ligach Małopolski, to śmiało można stwierdzić, że początkowo sprawialiśmy niespodziankę. Jednak wraz z kolejnymi meczami nasi zawodnicy spostrzegli, że to nie nazwy klubów wychodzą na boisko, a przeciwnicy muszą się coraz bardziej z nami liczyć.

W czym tkwiła tajemnica sukcesu Pańskiego zespołu w rundzie jesiennej?
- Spokojna i konsekwentna praca według naszego systemu szkolenia. Udało nam się stworzyć wyrównaną drużynę, która nie jest uzależniona od formy jednego, czy dwóch zawodników. W każdym ze spotkań wiedzieliśmy, że potrafimy zdobyć bramkę po ataku pozycyjnym, szybkim natarciu, czy ze stałych fragmentów gry - nie tylko przez napastników, ale także pomocników i obrońców. Do tego chłopcy bardzo dobrze odnaleźli się w systemie 1-4-4-2 i zadaniach obronnych, przez co traciliśmy bardzo mało bramek.

Zwykle w kategorii trampkarzy w ligach wojewódzkich jest tylko jedna runda, po której następuje kolejna i drużyny zaczynają "od zera". Czy zajmowane przez Was 4. miejsce na koniec jesieni oznacza, że w rundzie wiosennej zagracie w tej samej lidze?
- Na chwilę obecną w tym roku w Lidze Małopolskiej Trampkarzy gramy system seniorskim, czyli po rundzie jesiennej punkty nie są kasowane i na wiosnę rozegramy mecze rewanżowe z tymi samymi zespołami, choć Małopolski Związek Piłki Nożnej może wprowadzić pewne zmiany.

Jakie są więc Wasze plany na zimowy okres przygotowawczy, a następnie na rundę wiosenną?
- W okresie jesienno-zimowym skupimy się bardziej na rozwoju indywidualnym zawodników, aniżeli drużynowym. Dobrze poznaliśmy chłopców i wiemy jakie mają braki - nie tylko techniczno-taktyczne, ale również zdrowotne, czy motoryczne. Poza tym, 10 grudnia jedziemy do Wieliczki na sparing z bardzo silną drużyną Karpatów Lwów. W okresie przygotowawczym w pierwszym tygodniu ferii wyjedziemy też na tygodniowy turniej na Ukrainę, gdzie zmierzymy się z najsilniejszymi drużynami z Europy środkowo-wschodniej. Później zostajemy na miejscu i pracujemy w Nowym Targu. W rundzie jesiennej - tak jak do tej pory - chcemy rozegrać za każdym razem dobre spotkanie!

A na koniec: czego życzyć zespołowi na teraz?
- Łagodnej zimy, która nie pokrzyżuje nam planów treningowych, Wesołych Świąt i Szczęśliwego Nowego Roku :)

Tego więc - jako redakcja - życzymy naszym młodym piłkarzom oraz ich rodzinom i trenerom!


Zdjęcia: Bartek Ziółkowski (Wisła Kraków)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY