Zawodnicy wykonali bardzo ciężką pracę (podsumowanie letniego obozu AP Podhala)

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zawodnicy wykonali bardzo ciężką pracę (podsumowanie letniego obozu AP Podhala)
2017-08-30

Od 12 do 19 sierpnia młodzi zawodnicy Akademii Piłkarskiej Podhala przebywali w Ustroniu Morskim na letnim obozie, przygotowującym ich do nowego sezonu. Poza treningami i meczami, nasi piłkarze byli też w Kołobrzegu, odbyli rejs statkiem po Morzu Bałtyckim, odwiedzili Aquapark, a w drodze powrotnej zawitali na stadion w Gliwicach, gdzie rozgrywano mecz Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Koroną Kielce.

To wszystko w ramach tygodniowego wyjazdu, podczas którego kadra szkoleniowa Akademii kładła nacisk nie tylko na część treningową, ale również wychowawczą. Ważny był też aspekt krajoznawczy, w ramach którego dla uczestników obozu zorganizowano liczne atrakcje.

 
Galeria zdjęć z wycieczek
Galeria zdjęć z Aquaparku

Swego rodzaju zwieńczeniem całego tygodnia pracy i (jednocześnie) wypoczynku był mecz Ekstraklasy pomiędzy Piastem Gliwice a Koroną Kielce. Po spotkaniu, młodzi zawodnicy Podhala mieli okazję spotkać się z zawodnikami Piasta Gliwice i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymać autografy, za co klub NKP Podhale z tego miejsca raz jeszcze bardzo dziękuje działaczom Piasta Gliwice.

 
Galeria zdjęć ze spotkania z piłkarzami Piasta Gliwice

Poza programem treningowem, każda z grup rozegrała również spotkania sparingowe, których wykaz przedstawiamy poniżej:

Rocznik 2007/2008: 3 spotkania sparingowe z:
 • Feniks PSA Łódź
  Oborniki Śląskie
  Akademia Piłkarska Błękitni Owińska

Rocznik 2005/2006: 2 spotkania sparingowe z:
 • Oborniki Śląskie
  Akademia Piłkarska Błękitni Owińska

Rocznik 2004/2005: 2 spotkania sparingowe z:
 • Astra Ustronie Morskie
  Oborniki Śląskie

Galeria zdjęć ze sparingów

Podczas obozu zostały przeprowadzone również konkursy z nagrodami. Pierwszym z nich był konkurs żonglerki przeprowadzony w poszczególnych kategoriach wiekowych, a drugim konkurs na najczystszy pokój podczas całego turnusu. Poniżej wyniki obu rywalizacji.

Konkurs żonglerki

Rocznik 2004/2005:
 • I miejsce - Igor Pragnący - 138 podbić
  II miejsce - Jędrek Talarek - 132 podbicia
  III miejsce - Wojtek Luberda - 78 podbić

Rocznik 2005/2006:
 • I miejsce - Jakub Rubiś - 130 podbić
  II miejsce - Kacper Ziarko - 38 podbić
  III miejsce - Michał Osmala - 31 podbić

Rocznik 2007/2008:
 • I miejsce - Mateusz Nycz - 85 podbić
  II miejsce - Szymon Chowaniec - 48 podbić
  III miejsce - Michał Ujwary - 28 podbić

Konkurs na czystość w pokojach

 • Budynek I (2006, 2007, 2008, 2009): Mateusz Nycz, Bartek Truty, Michał Ujwary (rocznik 2007)

 • Budynek II (starsi): Mikołaj Chowaniec, Szymon Jarkiewicz (rocznik 2004)

Słowne podsumowanie obozu - Michał Rubiś, Wiceprezes Zarządu NKP Podhale:

Obóz nad Morzem został zorganizowany przez klub po raz drugi. W wyjeździe do Ustronia Morskiego wzięli udział zawodnicy AP Podhala, tj. 55 dzieci z roczników 2004, 2005, 2006, 2007, 2008 i 2009.  Założony program obozu został zrealizowany w 110%. Zajęcia prowadzone były przez trenerów z uprawnieniami UEFA A i z przygotowaniem pedagogicznym, zatrudnionych w naszym klubie tj. Michała Rubisia, Bartosz Czolka oraz Mariusza Maloka. Zajęcia prowadzone były na pełnowymiarowych boiskach piłkarskich, naturalnych i sztucznych. Wszyscy zawodnicy AP Podhala wrócili do domów zmęczeni, ale zdrowi i zadowoleni. Wykonali oni bardzo ciężką pracę, za co należą się im słowa uznania i gratulacje. Podziękowania kieruję też do rodziców - za okazane po raz kolejny zaufanie i zrozumienie.

 
Galeria zdjęć z treningów
Galeria zdjęć z całego pobytu (plaża, zakwaterowanie, czas wolny)

Z punktu widzenia wychowawczego obóz należy zaliczyć do kategorii trudnych. Niektóre dzieci na taką wyprawę (z daleka od domu) wybrały się po raz pierwszy i trzeba stwierdzić, że nie wszyscy z takim wyzwaniem sobie poradzili. Samodzielność i dyscyplina nie każdemu przypadła do gustu i nie każdy godził się z takimi zasadami jak poranne wstawanie, samodzielne wykonywanie czynności związanych z higieną osobistą, samodzielny ubiór, samodzielny przygotowywanie posiłków na śniadanie i kolację (forma szwedzkiego stołu), samodzielne rozpakowywanie i pakowanie bagaży czy też pilnowanie porządku w pokojach. Przed niektórymi jeszcze sporo pracy nad sobą i swoimi słabościami. Wierzę jednak, że praca ta zaowocuje w przyszłości. Każdy z uczestników obozu otrzymał strój treningowy na własność oraz pamiątkowy medal.

Ze swojej strony chciałbym podziękować za pracę podczas obozu Panu Przemysławowi Kępie - Kierownikowi Obozu oraz kadrze trenerskiej, czyli Panu Bartoszowi Czolce i Mariuszowi Malokowi, których chciałbym przy okazji przywitać w naszym Klubie (rozpoczęli oni pracę w Akademii w sierpniu br.). Podczas całego obozu widoczne było ich profesjonalne i fachowe podejście do wykonywanych swoich obowiązków. Podziękowania za przygotowanie obozu należą się również Dyrektorowi AP Podhala - Panu Tomaszowi Gorczykowi, który osobiście wybierał obiekt hotelowy już w grudniu 2016 roku oraz dokonał rezerwacji boisk sportowych.

Na zakończenie - już teraz zapraszam do udziału w obozie letnim w roku 2018. Odbędzie się on w kolejnej nadmorskiej miejscowości tj. w Niechorzu.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY