Juniorzy Akademii na turnieju w Głuchołazach

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Juniorzy Akademii na turnieju w Głuchołazach
2017-12-14

W dniach 7-10 grudnia dwie klasy sportowe z Akademii Piłkarskiej Podhala wyjechały na Turniej Mikołajkowy, który odbył się Głuchołazach.

Juniorzy biorący udział w rozgrywkach to na co dzień uczniowie I LO im. Seweryna Goszczyńskiego  w Nowym Targu. Turniej odbywał organizowany był dla zawodników urodzonych w roku 2000 i 2001. Organizatorzy zaprosili do siebie 8 drużyn, a systemem gry były spotkania "każdy z każdym". 

Poza naszymi dwoma drużynami, w turnieju udział wzięły takie zespoły jak: GKS Głuchołazy, IV LO Piotrków Trybunalski  I  i II, Ceramika Opoczno, Górnik Wieliczka, Szkółka Waldiego Głogów. Chłopcy grali codziennie po trzy lub dwa mecze, na boiskach w Głuchołazach i na Czechach - w Mikulovicach. Wieczorami nasi zawodnicy regenerowali się, grając na konsoli, w tenisa stołowego, bądź oglądając mecze polskiej ekstraklasy.

Turniej stał na wyrównanym, wysokim poziomie. Nasi chłopcy wypadli bardzo dobrze, dzięki czemu podium należało do NKP. Mimo, że "Szarotki" nie zdołały wygrać turnieju, to 2. i 3. miejsce można uznać za mały sukces. Najlepszą drużyną okazała się ekipa z Opoczna. Należy jeszcze wspomnieć, że nasi zawodnicy odgrywali główne rolę w klasyfikacji najlepszych strzelców turnieju. Królem strzelców został Arkadiusz Topór (Podhale I, 9 bramek), a drugie miejsce zajął Mateusz Otręba (Podhale II), który zgromadził na swoim koncie 6 trafień.

Poturniejowa opinia trenera NKP Podhale II - Sebastiana Świerzbińskiego:

Ogromne gratulacje dla naszych obu zespołów za zaangażowanie, walkę i zdrowie zostawione na boisku oraz oczywiście za dwa miejsca na podium. Turniej stał na wysokim, wyrównanym poziomie. Na pewno podziękowania należą się organizatorom za to, że zaprosili nas na takie zawody oraz firmie transportowej Żegleń za bezpieczną podróż. Nie można też zapomnieć o I LO im. Seweryna Goszczyńskiego i pani Dyrektor Marii Kopeć, która zwolniła chłopców z zajęć dydaktyczno-wychowawczych na czas turnieju. Dziękujemy!

Taki turniej to super sprawa. Chłopacy mogli przede wszystkim zmierzyć się z ciekawymi drużynami. Mecze stały na wysokim poziomie, a myślę, że wizytówką tych zmagań były nasze derbowe mecze (gdzie każdy chciał udowodnić swoją wartość nam, trenerom) oraz mecz z Ceramiką Opoczno. Ulegliśmy w nim 0:1, a do remisu zabrakło niewiele, bowiem w ostatnich minutach meczu zmarnowaliśmy rzut karny. Sama otoczka meczu i poziom spotkania był na bardzo wysokim poziomie (nasza druga drużyna "zgotowała" świetny doping na trybunach w Mikulovicach). Cieszą mnie słowa innych trenerów, którzy zachwalali nasze drużyny. Kolejnym ważnym aspektem tego wyjazdu była integracja zespołów. Uważam, że nadała ona kolorytu całemu turniejowi.

Obszerna galeria zdjęć z wyjazdu (kliknij w zdjęcie, by przejść do galerii):

AP Podhala | Turniej w Głuchołazach - 7-10 grudnia (rocznik 2000, 2001)

Poniżej przedstawiamy wyniki naszych drużyn oraz klasyfikację końcową turnieju:

1. kolejka

NKP Podhale  I - NKP Podhale II 2:4

2. kolejka

NKP Podhale I - IV LO Piotrków Trybunalski I  5:2
NKP  Podhale II - IV LO Piotrków Trybunalski II  0:1

3. kolejka

NKP Podhale  I - IV LO Piotrków Tryb. II  5:2   
NKP Podhale II - IV LO Piotrków Tryb. I  1:0

4. kolejka

NKP Podhale I - Górnik Wieliczka  3:0
NKP Podhale II - Ceramika Opoczno  0:1

5. kolejka

NKP Podhale I - Ceramika Opoczno  0:3
NKP Podhale II - Górnik Wieliczka  2:0

6. kolejka

NKP Podhale I - Szkółka  Waldiego Gogów  6:1
NKP Podhale II - GKS Głuchołazy  3:0

7. kolejka

NKP Podhale I - GKS  Głuchołazy  3:0
NKP Podhale II - Szkółka Waldiego Głogów  3:1

Klasyfikacja końcowa:

1. Ceramika Opoczno - 19 pkt
2. NKP Podhale II - 15 pkt
3. NKP Podhale I - 13 pkt
4. IV LO Piotrków Tryb. II  - 13 pkt
5.  Górnik Wieliczka - 12 pkt
6.  IV LO Piotrków Tryb. I  - 5 pkt
7. GKS Głuchołazy - 3 pkt
8. Szkółka Waldiego Głogów - 1 pkt

W drodze powrotnej, chłopcy zmęczenie turniejem, mogli dzięki Firmie Żegleń Tatry Bus obejrzeć film biograficzny wybitnego piłkarza - Jana Banasia.

Skład NKP Podhale I: Kowalczyk Maciej, Bargieł Kacper, Topór Maciej, Łukaszczyk Jan, Musiorski Andrzej, Świetlak Adrian, Bałos Daniel, Kobylarczyk Wojciech, Srana Norbert, Lubelski Andrzej, Masłowski Kacper, Nędza - Kubiniec Marcin, Topór Arkadiusz, Worwa Piotr, Skóbel Patryk, Krupa Jakub

Trener: Tomasz Gorczyk    
Kierownik: Karol Kuruc

Skład NKP Podhale II: Kudła Szymon, Zamęta Krystian, Surma Dawid, Wybrańczyk Kacper, Łaczek Patryk, Uchroński Mateusz, Waksmundzki Szczepan, Zubek Mariusz, Derek Nikodem, Furmann Dawid, Głowa Bartłomiej, Wróbel Mateusz, Otręba Mateusz, Węgrzyniak Daniel, Abramek Ryszard, Święchowicz Jakub

Trener: Świerzbiński Sebastian
Kierownik: Mańko Kacper

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY