Wierchy górą w meczu na szczycie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Wierchy górą w meczu na szczycie
2018-06-04

W meczu na szczycie podhalańskiej A klasy lepsze od Rezerw Podhala okazały się rabczańskie Wierchy, które dzięki tej wygranej zapewniły sobie awans do V ligi.

Kibice w Rabce-Zdroju nie mogli narzekać na poziom futbolowej potyczki. Dwie najlepsze ekipy ligi nie zawiodły. Spotkanie rozpoczęło się od trafienia rabczan w 10. minucie, gdy mocnym uderzeniem z 16. metra Lupa nie dał szans bramkarzowi NKP. Chwilę później strzelec bramki próbował po raz kolejny z podobnej odległości, ale tym razem obronną ręką wyszedł z tej sytuacji Kudła. Później 3-krotnie szansę na wyrównanie miały "Szarotki": najpierw uderzenie Bałosa z 12. metra wybronił Gogola, później Lubelski główkował nad bramką, aż w końcu w 37. minucie pięknie wykonany rzut wolny przez Bałosa znakomicie "wyciągnął" bramkarz gospodarzy.

Zaraz na początku drugiej połowie Bałos znów wystąpił w roli głównej - tym razem jego dośrodkowanie, zmierzające do bramki, musiał wybijać Gogola. W 52. i 60. minucie swoich sił ponownie próbowali gospodarze, ale w obu przypadkach zabrakło odrobiny szczęścia. Z kolei Podhale miało dwie "setki": w 57. minucie Rzadkosz przegrał sytuację sam na sam, a w 68. Głowa zmarnował świetną okazję na wyrównanie. Mecz, mimo ogromnego zaangażowania po stronie Podhala, zakończył się wynikiem 1:0 dla Wierchów, które w końcówce mogły jeszcze powiększyć swoją przewagę, ale z 3. metrów spudłował Traczyk.

Wierchy Rabka – NKP Podhale II Nowy Targ 1:0 (1:0)
1:0 - Szynalik (Lupa) - 10'

Skład Podhala: Kudła – Wybrańczyk, Lubelski, Kobylarczyk, M. Topór, Derek, A. Topór, Skóbel, Bałos, Otręba (46 Głowa), Rzadkosz.