Awans do kolejnej rundy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Awans do kolejnej rundy
2015-09-10

KS Zakopane - NKP Podhale Nowy Targ 0-2 (0-1)
bramki: Misiura 20', Kurowski 90'.
żółte kartki: Chrobak, Sawina.
sędziował: Jan Pawikowski - Stasikówka.

KS Zakopane: Dziedzic – Sawina ŻK, Gaura, Chrobak ŻK, Murzyn,Wito (70' WIeczorek), Drabik, Kurnyta (55 Gąsienica Bednarz), Kasperczyk (65 Gąsiorek), Grela.
NKP Podhale: Truty – Anioł (46 Drobnak) Bobak, Urbański, Gąsiorek, Duda, Jandura, Misiura, Waksmundzki (80 Mroszczak), Fałowski (70 Kurowski), Lizak (46 Hałgas).

Nie było to wielkie widowisko. Mecz pod dyktando NKP Podhale, które kontrolowało wydarzenia na boisku. Dokładne rozgrywanie piłki utrudniała mocno jesienna aura. Wyżej notowani piłkarze trenerów Żołędzia i Hajnosa od początku spotkania narzucili rywalom swój styl gry. W 20 minucie Podhale wyszło na prowadzenie. Piłkę do bramki skierował Misiura po dokładnym podaniu Fałowskiego, Gospodarze tak naprawdę zagrozili bramce Trutego tylko dwa razy. W 35 minucie przed szansą stanął Kurnyta jednak nie opanował piłki. Chwilę później Grela główkował jednak bez skutku. Do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Po przerwie z każdą minutą uwidaczniała się przewaga Podhala. Większość akcji gospodarzy było "kasowanych" już na 40 metrze od bramki Trutego. Nowotarżanie atakowali jednak dobrze w bramce spisywał się Dziedzic. Gospodarze biegając za piłką tracili siły i gdy wydawało się, ze wynik nie ulegnie zmianie, wygraną przypieczętował Kurowski. Napastnik Podhala wykorzystał podanie Misiury, który wcześniej odebrał piłkę obrońcy. Pomimo niskiego wyniku ani na moment zwycięstwo Podhala nie ulegało wątpliwości. Nowotarżanie wykonali plan i awansowali do kolejnej rundy gdzie spotkają się z A klasowym Wiatrem Ludźmierz.
W spotkaniu wystąpili wracający po kontuzjach Peter Drobnak i Rafał Hałgas. Obaj zagrali po 45 minut.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY