Baraż o MLJM: Sandecja po raz drugi górą

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Baraż o MLJM: Sandecja po raz drugi górą
2018-06-20

W trzecim z kolei spotkaniu barażowym o Małopolską Ligę Juniorów Młodszych, NKP Podhale uległo na własnym stadionie Sandecji Nowy Sącz 2:6. Tym samym nasi juniorzy stracili już szansę na uzyskanie awansu do ligi wojewódzkiej.

Fot. Ryszard Korczyk

Mecz dobrze rozpoczęli gracze z Podhala, którzy przyjmowali spodziewane ataki Sandecji i próbowali swoich sił w kontratakach. Jeden z nich zakończył się sytuacją sam na sam, w której jednak nieskutecznie zachował się Mateusz Otręba.

Wiedzieliśmy, że Sandecja przyjedzie do nas mocnym składem, bo wciąż mocno walczy o awans do ligi małopolskiej. Nastawialiśmy się więc na grę z kontry i na początku naprawdę dobrze to wyglądało - mówił trener juniorów, Sebastian Świerzbiński.

W odpowiedzi, przyjezdni popisali się dobrym strzałem z dystansu, który otworzył wynik spotkania. Mimo straconej bramki, "Szarotki" dalej próbowały grać swoją piłkę i były nawet bliskie wyrównania, ale Uchroński niestety nie wykorzystał piłki, która spadła mu pod nogi na 5. metrze przed bramką. Po raz kolejny sytuacja bramkowa zemściła się na młodych graczach NKP, bowiem tuż przed przerwą Sandecja rozegrała koronkową akcję i zakończyła ją strzałem do "pustaka".

GALERIA ZDJĘĆ Z MECZU:

AP Podhala | Baraże o MLJM: NKP Podhale - Sandecja Nowy Sącz

W  drugiej połowie Podhale popełniło 3 rażące błędy indywidualne, które rywal wykorzystał z zimną krwią, dokładając potem jeszcze kolejną, szóstą bramkę. Dopiero przy wyniku 0:6 nasi zawodnicy złapali trochę więcej "luzu" i grało im się swobodniej. W efekcie, zdobyli dwie bramki i mieli jeszcze kilka dogodnych okazji na kolejne, ale rywal nie pozwolił już na następne trafienia. Ostatecznie Sandecja zwyciężyła 6:2 i wciąż ma duże szanse na awans do Małopolsiej Ligi Juniorów Młodszych, o który powalczy w ostatnim spotkaniu z zespołem AKS Ujanowice.

Wynik niesprawiedliwy, patrząc na przebieg spotkania, bo nie powinniśmy przegrać aż tak wysoko. Jest to jednak dla nas lekcja na przyszłość. Czeka nas jeszcze wiele pracy nad tym, by wyzbyć się popełnianych błędów. Przed nami jeszcze jeden mecz barażowy - we wtorek z Ujanowicami. Niestety nam nie udało się uzyskać awansu do ligi wojewódzkiej, ale wciąż kibicujemy juniorom starszym, którzy są na dobrej ku temu drodze - podsumował trener Sebastian Świerzbiński. 

NKP Podhale – Sandecja Nowy Sącz 2:6 (0:2)

Bramki dla Podhala: Otręba, samobój

Skład: Zamęta – Leśniak (Jarząbek), Wybrańczyk, Łaczek, Luberda (Korczyk) – Uchroński, Derek, Święchowicz (Reguła), Głowa, Giełczyński (Stanek), Otręba

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY