Bezrobotny testowany golkiper

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Bezrobotny testowany golkiper
2018-07-24

Tekst: Stefan Leśniowski, foto: Maciej Zubek

Mocnym akcentem rozpoczęli spotkanie przyjezdni. Już w 4 minucie objęli prowadzenie. Po strzale na bramkę gospodarzy piłka zamotała się między nogami obrońców. Potoniec ją wyłuskał ograł bramkarza zwodem i wpakował do siatki.

- Do 20 minuty nasza optyczna przewaga – relacjonuje Arkadiusz Marczyk. - Bardzo łatwo przeciwnicy tracili piłkę w prostych sytuacjach. Potem gra się wyrównała. Do 40 minuty miejscowi oddali 3-4 strzały na bramkę Niemiry. Albo padły jego łupem, albo minimalnie mijały światło bramki. W ostatnich 5 minutach pierwszej części gry mieliśmy dwie sytuacje, po których ich golkiper musiał wykazać się refleksem.

W drugiej połowie Podhale zgrało nową jedenastką i rozpoczęła piękną akcją, która niestety nie zakończyła się zdobyczą bramkową. W 49 min. główkował Mrówka z 2 metrów, ale w bramkarza. Piłka znalazła się przy nodze Nawrota, który dośrodkował z lewej strony do Dziedzica, ten uderzał futbolówkę głową z 2 metrów, lecz ta poszybowała obok słupka. Ale co się odwlecze… W 62 min. Mrówka przed bramką został przepchnięty, ale piłkę zabrał Kobylarczyk i technicyzm strzałem z 5 metrów pokonał ostatnią instancję miejscowych. 11 minut później testowany z prawej strony boiska posłał długą piłkę do Dziedzica, a ten lekko obok bramkarza posłał ją do bramki. W 82 min. Otręba przedarł się w pole karne gdzie był pociągany za koszulkę, ale leżąc zdołał jeszcze oddać strzał… w bramkarza. Sędzia podyktował karnego, który został wykorzystany przez Nawrota.

- Druga połowa dużo lepsza z naszej strony. Była nasza duża przewaga. Długimi minutami zamykaliśmy rywala na jego połowie. Przeciwnik z każdą minutą wolniej biegał. Szkoda, że nasz testowany bramkarz nie miał okazji do wykazania się umiejętnościami – zakończył Arkadiusz Marczyk.

Następny mecz Podhale rozegra w przyszłą sobotę w Zabierzowie z Polonią Bytom.

Barciczanka Barcice – NKP Podhale Nowy Targ 0:4 (0:1)
0:1 Potoniec 4
0:2 Kobylarczyk 62
0:3 Dziedzic 73
0:4 Nawrot 82 karny 
 

NKP Podhale: Niemira (46 testowany) – Drobnak (60 Łukaszczyk), Cyfert, Lewiński (46 Bedronka), testowany (46 Barbus), Dynarek (46 Nawrot), testowany (46 Kobylarczyk), Borczyński (46 Dziedzic), Mizia (46 testowany), Pląskowski (46 Mrówka), Potoniec (60 Otręba).

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY