Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – NKP Podhale Nowy Targ

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – NKP Podhale Nowy Targ
2014-08-13

To spotkanie to była ustna huśtawka nastrojów dla obydwu drużyn. Podhale po pół godzinie gry prowadziło już 2:0. Oba gole zdobył Rafał Hałgas. Oba z rzutów wolnych. Pierwszy padł z bezpośredniego uderzenia, drugi po krótkim rozegraniu z Sebastianem Świerzbińskim. Gospodarze jeszcze przed przerwą zaliczyli jednak trafienie kontaktowe za sprawą Jakuba Małysiaka, a w pierwszym kwadransie drugiej połowy wyszli na prowadzenie 3:2 (!) po dwóch golach Artura Nowaka. W 69 min napastnik gospodarzy wyleciał z boiska, po tym jak w krótkim odstępie czasu zobaczył dwie żółte i w konsekwencji czerwoną kartkę. Podhale mając przewagę jednego gracza osiągnęło bardzo dużą przewagę. Efekty jej przyszły w samej końcówce. Najpierw w 85 minucie do remisu 3:3 doprowadził uderzeniem z rzutu karnego, podyktowanego za faul na Pawle Janasiku, Świerzbiński, a już w doliczonym czasie gry po indywidualnej akcji Macieja Gogoli i jego dośrodkowaniu w pole karne, Krystian Dudek z bliska pokonał bramkarza gospodarzy.

Dąbrovia Dąbrowa Tarnowska – NKP Podhale Nowy Targ 3:4 (1:2)
Bramki: 0:1 Hałgas 27, 0:2 Hałgas 30, 1:2 Małysiak 39, 2:2 Nowak 52, 3:2 Nowak 59, 3:3 Świerzbiński 85 z karnego, 3:4 K. Dudek 90.
Podhale: G. Antolak – Janasik, Krzystyniak, Gąsiorek, Anioł – Lichacz (66 Misiura), Gogola, Hałgas ŻK, R. Antolak (81 Bobak) – Świerzbiński, Mroszczak (67 K. Dudek).