Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ
2014-08-30

W pierwszej połowie tylko nowotarżanie stworzyli sobie sytuacje bramkowe. Jedną z nich wykorzystali. W 11 min po rozegraniu piłki w środku pola między Gogolą, a Hałgasem trafiła ona do Świerzbińskiego, który prostopadłym podaniem uruchomił Mroszczaka, a ten w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi. W 38 min po bardzo podobnej akcji i kolejnym podaniu prostopadłym – tym razem Gogoli – prowadzenie Podhala mógł podwyższyć R. Antolak, ale przegrał starcie z golkiperem Glinika.

Po przerwie dominacja nowotarżan była jeszcze wyraźniejsza. W 51 min Mroszczak zrewanżował się Świerzbińskiemu za podanie z 11 minuty, a ten będąc sam przed bramkarzem sprytnie przerzucił sobie nad nim piłkę i głową skierował ją do bramki. Podhalanie mogli pokusić się jeszcze o kolejne gole, ale m.in. dwukrotnie K. Dudkowi zabrakło zimnej krwi w klarownych sytuacjach. A gospodarze tak naprawdę tylko raz realnie zagrozili bramce Trutego, ale jeden z ich zawodników fatalnie przestrzelił z 10 metrów.

 

Glinik Gorlice – NKP Podhale Nowy Targ 0:2 (0:1)
Bramki: 0:1 Mroszczak 11, 0:2 Świerzbiński 51.
Podhale: Truty – Anioł, Krzystyniak, Gąsiorek, Janasik (84 Lichacz) – R. Antolak (70 Misiura), Gogola ŻK, Hałgas, Pietrzak (60 K. Dudek) – Świerzbiński, Mroszczak (78 Bobak).

Maciej Zubek

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY