JUNIORZY MŁODSI: Podsumowanie rundy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ JUNIORZY MŁODSI: Podsumowanie rundy
2016-12-11

Podsumowaliśmy już jesienne zmagania seniorów (zarówno A klasy, jak i III ligi), tak więc teraz przyszedł czas na grupy młodzieżowe. Zaczynamy od najstarszych, czyli juniorów młodszych.

W ramach rozgrywek I ligi Juniorów Młodszych Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej nasi piłkarze rozegrali na jesień 8 spotkań. 5 z nich zwyciężyli, 1 zremisowali i 2 przegrali. Obie porażki z liderem i wiceliderem ligi, którzy wraz z Podhalem tworzą czołówkę tegorocznych rozgrywek i tak naprawdę nie mają sobie równych. Wyniki 6:1, 7:0, czy 11:0 osiągnięte przez NKP w tej rundzie mówią same za siebie.

Szczerze przyznam, że runda była przeciętna. Na osiem rozegranych przez nas meczy, pięć wygyrwaliśmy po 5:0, czy 6:1... Tak naprawdę tylko trzy drużyny w lidze były na równym poziomie, który gwarantował dobre mecze. Żeby cała liga miała sens, te trzy drużyny - my, Ludźmierz i Zakopane - powinny grać między sobą każdy z każdy przez cztery rundy. Niestety poziom rozgrywek juniorów młodszych na Podhalu jest przeciętny, a dobitnie pokazała to nasza liga, w której była przepaść między pierwszą trójką a pozostałymi zespołami - mówił trener Świerzbiński.

Jeśli chodzi o zawodników występujących w II lidze JM Podhalańskiego PPN (NKP Podhale ma dwie drużyny juniorów młodszych), wygrali oni również 5 meczy, ale na 10 spotkań. Na pozostałe pojedynki złożyły się 2 remisy i 3 porażki.

Ogólnie rzecz biorąc piłkarze występujący w I lidze zajęli 3. miejsce na koniec rundy jesiennej, a równoległy do nich zespół II-ligowy 2. miejsce. Liderem II ligi póki co jest Rogoźnik. O ile druga drużyna może śmiało powalczyć o wygranie ligi na wiosnę, tak dla I-ligowców będzie to bardzo trudne, aczkolwiek niewykluczone. Na pytanie czy zespół liczy jeszcze na baraże awans do Ligi Małopolskiej, trener Świerzbiński odpowiedział:

- Szczerze bardzo bym chciał, ale patrząc na przeciwników, będzie ciężko. Mamy 8 punktów straty do Zakopanego, a nie sądzę, by mogło ono przegrać z kimś poza nami i Ludźmierzem, a 6 ewentualnie straconych przez nich punktów nie wystarczy by ich dogonić. Różnie może być, bo to w końcu piłka, ale póki co robimy dalej swoje. Jeśli się uda o te baraże powalczyć to super, ale jak nie, to nie ma załamki.

-> Cały wywiad z trenerem Świerzbińskim po rundzie jesiennej: tutaj

Zespół występujący w II lidze to drużyna złożona głównie z rocznika 2002. Ich starsi koledzy (2001, 2000) występują w I lidze. Obie ekipy stanowią jednak jedną kadrę, która na mecze jest po prostu dzielona.

Jak dokonania juniorów prezentowały się w liczbach? O tym na poniższych grafikach:


Pozostałe informacje po rundzie jesiennej:

1. liga:

> Wyniki/terminarz (I liga)
> Tabela I ligi
> Strzelcy drużyny (I liga)

2. liga:

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY