Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić
2016-04-14

Meczem z KS Łapsze Niżne juniorzy młodsi nowotarskiego Podhala zainaugurowali rundę wiosenną swojej ligi. Niestety musieli uznać wyższość rywala.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy z Nowego Targu. Przeciwnik z Łapsz ograniczał się głównie do stałych fragmentów gry, ale naszym zawodnikom brakowało skuteczności. Swoją dominację na boisku udowodnili dopiero w końcówce pierwszej części gry, gdy w 39. minucie, zaraz przed gwizdkiem bramkę na 1:0 po ładnym kontrataku zdobył Pędzimąż.

Jestem zadowolony z gry w pierwszej połowie. Jedyne czego brakowało, to skuteczności. Mieliśmy swoje sytuacje, ale bramkę na 1:0 strzeliliśmy dopiero pod koniec pierwszej połowy - relacjonuje trener juniorów młodszych, Sebastian Świerzbiński.

Po przerwie juniorzy NKP nie przypominali zawodników, którzy przedtem przeważali. Grali mniej skoncentrowani, co przeciwnik z zimną krwią wykorzystał, strzelając dwie bramki, dające ostatecznie zwycięstwo w tym meczu. Później nowotarżanie próbowali jeszcze odrobić straty, ale niestety nie udało im się przechylić szali zwycięstwa na swoją stronę.

Na drugą połowę wyszliśmy za bardzo rozluźnieni. Wydaje się, że za bardzo uwierzyliśmy w zwycięstwo. Nie potrafiliśmy podwyższyć wyniku na 2:0, choć były ku temu dogodne okazje. Niewykorzystane sytuacje lubią się mścić i tak też się stało tym razem. Nasz przeciwnik zaczął śmielej atakować i udało mu się zdobyć dwie bramki. Pierwsza z nich padła po strzale pod poprzeczkę z okolic 20. metra, druga po rzucie wolnym. W końcówce próbowaliśmy jeszcze gonić wynik, ale niestety nie udało się wyrównać - powiedział po meczu Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale Nowy Targ - KS Łapsze Niżne 1:2 (1:0)