Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Pierwsze zwycięstwo w rundzie wiosennej!
2016-04-28

Juniorzy młodsi rozegrali dziś kolejne spotkanie swojej ligi. Po dwóch porażkach, w trzecim spotkaniu odnieśli ważne zwycięstwo!

Pierwszą bramkę nasi zawodnicy zdobyli już w 5. minucie spotkania. Z rzutu rożnego dośrodkował Leśniak, piłka minęła bramkarza przeciwników, a najprzytomniej w polu karnym zachował się Młynarczyk, wbijając futbolówkę do pustej już bramki. Piłkarze Podhala szybko przejęli inicjatywę na boisku i już dziesięć minut później podwyższyli na 2:0 po bramce Koszarka. Później coś się zacięło...

Myśleliśmy, że mecz jest już wygrany i stanęliśmy w miejscu. Przeciwnik pierwszego gola zdobył pod koniec pierwszej połowy, po tak naprawdę pierwszej i chyba jedynej poważnej akcji w tej części gry. Drugą dołożył po przerwie i nagle zrobiło się 2:2 - mówi trener Podhala, Sebastian Świerzbiński.

Jego podopiecznym udało się jednak ostatecznie przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę po niecodziennej bramce Bobka. Otóż bramkarz przeciwników, wybijając piłkę z bocznej części pola karnego trafił nią na 40. metr, gdzie przechwycił ją wspomniany zawodnik gospodarzy, który przy drugim kontakcie z piłką zdecydował się na strzał i przelobował bramkarza.

Byliśmy lepszą drużyną, ale bardzo nieskuteczną. W drugiej płowie mieliśmy dużo niewykorzytanych sytuacji. Niemniej jednak cieszą pierwsze trzy punkty w tej rundzie, zdobyte mimo kadrowego osłabienia - zakończył Sebastian Świerzbiński.

NKP Podhale Nowy Targ - Janosik Sieniawa 3:2 (2:1)