Juniorzy Starsi - Ligę czas zacząć!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Juniorzy Starsi - Ligę czas zacząć!
2016-04-13

Juniorzy Starsi wznowią swoje rozgrywki w najbliższą sobotę, meczem z KS Zakopane. Jesteście ciekawi jak przepracowali okres przygotowawczy do nowej rundy? O tym artykule poniżej. Zapraszamy do lektury!

Do rundy wiosennej I Ligi Juniorów Starszych Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej piłkarze NKP Podhale przygotowują się - jak relacjonuje trener Robert Siemek - praktycznie od początku roku.

Ponieważ mieliśmy kłopoty z zajęciami na hali, postanowiliśmy utrzymywać się w rytmie meczowym. Część zawodników uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Krakowie, więc byli i są w ciągłym treningu, część z kolei zdecydowała się na udział w amatorskiej lidze piłki halowej. Od stycznia rozegraliśmy ponadto aż siedem sparingów, w których uzyskaliśmy bardzo obiecujące rezultaty - mówi trener juniorów.

W meczach kontrolnych nowotarżanie 6-krotnie schodzili z boiska jako zwycięzcy (w meczach ze Starą Lubovnią, Mińskiem Mazowieckim, Orawą Jabłonka, KS Wierchami Rabka oraz dwukrotnie z Ostrowskiem), a tylko raz - w spotkaniu z reprezentantem Małopolskiej Ligi Juniorów, Krakusem Nowa Huta - musieli uznać wyższość rywala. Łącznie w meczach towarzyskich przed rundą wiosenną nasza drużyna zaaplikowała przeciwnikom aż 31 bramek, tracąc przy tym tylko 13.

Od początku marca trenujemy już normalnie na trawie. Ponadto aż 70% naszych juniorów w okresie przygotowawczym rozegrała kilka spotkań w drużynie rezerw NKP Podhale, występującej w A klasie. Znaczna ich część dostała też szansę gry w pierwszym ligowym meczu A klasy z Tylmanową w zeszłą niedzielę. Dodajmy: w meczu na szczycie. To cieszy, tym bardziej, że w meczach tych chłopcy radzili sobie całkiem nieźle - kontynuuje Robert Siemek.

Poza występami kilku juniorów w drugiej drużynie NKP Podhale, debiut w pierwszej drużynie Podhala w sparingu z Lubaniem Maniowy zaliczył Patryk Kwiatek, strzelając nawet jedną bramkę. W tej chwili sen z powiek trenera spędza jedynie krótka ławka rezerwowych.

W przypadku kontuzji lub kartek mogą pojawić się problemy. W trakcie okienka transferowego do Jarrmuty Szczawnica odszeli od nas Przemek Sulir i Kacper Borowicz. Cały czas rozglądamy się więc za wzmocnieniami - nie tylko na ten sezon, ale również na następny. Myślimy perspektywicznie. Jesteśm jednak optymistami, a liga zweryfikuje nasze ambicje.

W rundzie jesiennej w meczu u siebie KS Zakopane zebrało od naszej drużyny spore "baty", przegrywając aż 0:8. Dwie bramki w tym meczu zdobył dla swojej drużyny Dawid Duda, z którym nie tak dawno przeprowadzaliśmy rozmowę dla naszej strony (wywiad dostępny tutaj). Kapitan Juniorów Starszych mówił nam wtedy, że do każdego meczu jego zespół chce podejść skoncetrowany na sto procent i bez lekceważenia przeciwnika - tego więc życzymy zawodnikom juniorskiego Podhala w najbliższym spotkaniu oraz mnóstwa goli, mało kartek, zero kontuzji i samych zwycięstw w nadchodzącej rundzie wiosennej! Przypmnijmy: juniorzy po rundzie jesiennej zajmują w tabeli 2. miejsce, tracąc do lidera z Maniów tylko dwa "oczka". KS Zakopane zajmuje z kolei 5. lokatę, z siedmiona punktami straty do wicelidera rozgrywek.

Zapraszamy więc wszystkich kibiców na Stadion Miejski im. Józefa Piłsudskiego, gdzie w najbliższą sobotę o godzinie 12:30 będziemy świadkami inauguracji rundy wiosennej I Ligi Juniorów Starszych!

I Liga Juniorów Starszych Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej
Kolejka 8

16 kwietnia 2016 r., 12:30

NKP Podhale Nowy Targ

 

KS Zakopane

 

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY