Zacięty bój w meczu na szczycie

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zacięty bój w meczu na szczycie
2016-04-24

Mecz, który miał pozwolić naszym juniorom na marzenia o wygraniu ligi odbył się na boisku rywala. Drużyna z Maniów podejmowała juniorów starszych NKP.

Na mecz z liderem jechaliśmy pełni wiary w zwycięstwo. Interesowały nas tylko trzy punkty, ażeby móc utrzymać kontakt w tabeli z najlepszą drużyną ligi - mówił trener Podhala, Robert Siemek.

Mecz ułożył się fantastycznie dla jego podopiecznych, gdyż już po 5 minutach gry prowadzili 1:0. Po długiej piłce od Pawlikowskiego Kwiatek strzałem z woleja zmusił bramkarza gospodarzy do kapitulacji. Przez kolejne pół godziny meczu drużyna NKP kontrolowała spotkanie i nie pozwalała rywalowi na zbyt wiele.

Nie dość powiedzieć, że gospodarze praktycznie nie oddali strzału na naszą bramkę. Pod koniec pierwszej połowy w nasze szeregi wkradło się jednak sporo niefrasobliwości i w wyniku głupiej straty dostaliśmy bramkę do szatni. Po zmianie stron nadal dominowaliśmy, czego efektem był strzał Kwiatka w poprzeczkę oraz sytuacja sam na sam Dudy z bramkarzem - wspomina trener nowotarżan.

Niestety niewykorzystane sytuacje - jak to często bywa w sporcie - zemściły się. Rywal wykorzystał błędy naszej drużyny przy wyprowadzaniu piłki ze strefy defensywnej, dwukrotnie umieszczając futbolówkę w siatce strzeżonej przez Dominika Udzielę.

Pomimo straty dwóch bramek nadal atakowaliśmy, co zaowocowało golem z rzutu karnego po faulu na Dudzie. Niestety na wyrównanie zabrakło czasu. Jesteśmy bardzo rozczarowani, bo poza kilkoma błędami, które popełniliśmy, zagraliśmy bardzo dobre zawody i przy lepszej skuteczności mogliśmy spokojnie wywieźć z Maniów trzy punkty. Teraz trzeba walczyć do końca, by utrzymać pozycję wicelidera bo odrobienie straty ośmiu punktów w czterech pozostałych meczach graniczy z cudem.

Lubań Maniowy - NKP Podhale Nowy Targ 3:2 (1:1)
Bramki dla Podhala: 2x Kwiatek - 5' oraz 87' (rzut karny)

Skład Podhala: Udziela, Drożdż, Szczerba, Gał, Klimas (80' - Maciąga), Kubasiak (46' - Miśkowiec), Bobek, Pawlikowski, Duda, Kobylarczyk, Kwiatek