Nasz piłkarz powołany do Reprezentacji Iraku!

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Nasz piłkarz powołany do Reprezentacji Iraku!
2017-02-20

Miło nam poinformować, że bramkarz NKP Podhale Nowy Targ - Kais Al-Ani został powołany do Reprezentacji Iraku na mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata!

Kais Al-Ani, wychowanek Szkółki Piłkarskiej Górale Nowy Targ, ostatnio zawodnik Wisły Kraków, a obecnie naszego klubu dostał się do 23-osobowej Kadry Iraku, która 23 i 28 marca rozegra mecze eliminacyjne do Mistrzostw Świata kolejno z: Australią i Arabią Saudyjską.

Na zgrupowanie polecę już 11 marca. Na początku pojadę do Bagdadu odebrać irakijski paszport, a następnie do Iranu na zgrupowanie Reprezentacji. 23 marca rozegramy mecz eliminacyjny z Australią, a pięć dni później z Arabią Saudyjską - wyjaśnia Kais.

W zeszłym roku Al-Ani uczestniczył w czerwcowych konsultacjach, a w lipcu miał oficjalnie zadebiutować w Reprezentacji. Od tamtej pory dłużyły się jednak problemy z otrzymaniem irakijskiego paszportu (do tej pory Kais miał tylko polski), ale ku uciesze zawodnika Podhala wszystkie formalności zostały już załatwione.

Jadę pozytywnie nastawiony, jest to dla mnie kolejny krok do przodu. Będę chciał podczas tego zgrupowania pokazać się z jak najlepszej strony, by być w Kadrze na mecze eliminacyjne - mówi Kais.

Jak się dowiedzieliśmy, na zgrupowaniu pojawi się w sumie 3 bramkarzy, w tym właśnie Kais. Tym samym wszystko wskazuje na to, że NKP Podhale doczekało się pierwszego w historii reprezentanta kraju, z czego jesteśmy bardzo dumni! Kaisowi gratulujemy wielkiego sukcesu i życzymy powodzenia w nadchodzących spotkaniach :)

Więcej o historii Kaisa i o tym, jak znalazł się w Reprezentacji Iraku, możecie przeczytać w bardzo ciekawym wywiadzie: tutaj.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY