LKS Lubań Maniowy nawiązał ścisłą współpracę z NKP Podhale

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ LKS Lubań Maniowy nawiązał ścisłą współpracę z NKP Podhale
2018-04-28

W tym tygodniu w siedzibie Klubu NKP Podhale przedstawiciele Zarządów: LKS Wolski „Lubań” Maniowy oraz NKP „Podhale” Nowy Targ podpisali umowę o współpracy w zakresie szkolenia dzieci i młodzieży, a także rozwoju zespołów seniorskich. Wszystko w celu budowy silnej pozycji piłki nożnej w regionie Podhala.

Obu stronom zależy na stworzeniu dzieciom i młodzieży jak najlepszych warunków rozwoju poprzez wykorzystanie potencjału Akademii Piłkarskiej Podhala i pierwszych zespołów Lubania oraz NKP Podhale (kolejno: IV i III liga). W ramach współpracy zawodnicy obu klubów będą mieć możliwość wzajemnego korzystania z zaplecza szkoleniowego, w tym z usług wykwalifikowanej kadry trenerskiej.

Co skłoniło Klub z Maniów do podpisania porozumienia z Podhalem? – pytamy przedstawiciela klubu z Maniów – pana Kazimierza Łapczyńskiego.

Pomysł współpracy i inicjatywa podpisania takiej umowy wyszła ze strony włodarzy klubu z Nowego Targu. Wiemy, że już wcześniej nowotarski klub podpisywał podobne porozumienia z lokalnymi stowarzyszeniami, toteż nie ukrywam, że i nasz Klub liczył na zawarcie podobnej umowy. Jednocześnie zdajemy sobie sprawę, że porozumienie to przyniesie wymierne korzyści naszemu klubowi. Przede wszystkim skorzysta na tym nasza młodzież, najmłodsi adepci futbolu. Wiemy, że dzięki współpracy z Akademią Podhala ten proces szkolenia już od najmłodszych lat będzie prawidłowy, ponieważ będą nad nim czuwać najwyższej klasy szkoleniowcy. Poza tym liczymy również na to, że zawodnicy, którzy zostaną wyszkoleni w Podhalu, ale nie znajdą swojego miejsca w starszych kategoriach NKP, będą mogli ponownie zasilić szeregi Lubania Maniowy, będąc już graczami wyszkolonymi. Podobnie sprawa ma się z seniorami. W myśl naszego porozumienia, zawodnicy, którzy nie mieszczą się w składzie pierwszego zespołu Podhala, mogą z powodzeniem szukać swojej szansy w barwach Lubania – zdradza nam przedstawiciel LKS „Lubań” Maniowy - Kazimierz Łapczyński.

Klub z Maniów nie ukrywa również problemu z dostępem do wykwalifikowanej kadry trenerskiej w regionie Podhala. W związku z tym żywi nadzieję, że dzięki porozumieniu z NKP Podhale Nowy Targ i Akademią Piłkarską Podhala, jego zawodnicy będą mieli pełny dostęp do nowotarskiego zaplecza treningowego, a przede wszystkim – możliwość pracy z wysokiej klasy szkoleniowcami.

Czy oba kluby postawiły już przed sobą konkretne cele, do jakich mają dążyć, dzięki porozumieniu?

Najważniejszy cel to podniesienie poziomu szkolenia na Podhalu. Nasza współpraca ma przynieść wymierne efekty w tym zakresie. Może to być również sygnał dla innych Klubów z regionu oraz rodziców, którzy nie zawsze wiedzą, co zrobić, by umożliwić profesjonalny rozwój swoim utalentowanym piłkarsko pociechom. Na dzień dzisiejszy miejscem, w którym taki rozwój jest możliwy, jest na pewno NKP Podhale Nowy Targ.

Liczymy, że podpisane porozumienie będzie kolejnym istotnym krokiem naprzód w stronę budowy silnej pozycji piłki nożnej w naszym regionie, a młodzieżowe kluby z Podhala w niedalekiej przyszłości będą liczącymi się w kraju markami.

Bardzo dużo zostało już powiedziane przez pana Łapczyńskiego, wspólnie wypracowaliśmy model współpracy, który umożliwi najlepszy rozwój zawodnikom na Podhalu. Jesteśmy zatem bardzo zadowoleni, że kolejny klub z naszego regionu podpisł z nami ścisłą współprace. Klub Lubań Maniowy dużymi literami zapisał się w historii piłki nożnej na Podhalu i tym bardziej jesteśmy szczęśliwi, że będziemy ze sobą ściśle współpracować na wszystkich płaszczyznach, dla dobra Podhalańskiej piłki. W mojej ocenie w dużym stopniu poprawi się i umożliwi prawidłowy rozwój zarówno zawodników NKP jak i zawodników LKS Wolski Lubań Maniowy.Witamy serdecznie w naszej dużej piłkarskiej rodzinie i zapraszamy kolejne kluby do współpracy - skomentował Dyrektor Akademii Piłkarskiej Podhala, pan Tomasz Gorczyk.

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY