Trener Hajnos coraz bliżej ukończenia kursu trenera UEFA A

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Trener Hajnos coraz bliżej ukończenia kursu trenera UEFA A
2017-04-20

Trenerzy naszego klubu stale starają się podnosić swoje umiejętności, by móc z powodzeniem prowadzić swoje zespoły, zrzeszone w NKP Podhale Nowy Targ. Jednym z nich jest Grzegorz Hajnos - drugi trener III-ligowej drużyny Podhala, który wczoraj zdał egzamin praktyczny wchodzący w skład kursu na trenera UEFA A.

- Trener Hajnos po prawej. Zdj. Maciej Zubek -

Zanim trener Hajnos przystąpił do wczorajszego sprawdzenia umiejętności trenerskich w praktyce, wcześniej musiał m. in. odbyć staż trenerski (Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Bayer Leverkusen), uczestniczyć w licznych seminariach i szoleniach oraz zdać egzamin teoretyczny. Wczoraj pozytywnie zaliczył z kolei egzamin praktyczny.

W ramach egzaminu praktycznego, wraz z dwójką moich kolegów, również kursantów - Marcinem Zubkiem i Konradem Dygoniem - robiliśmy trening dla pierwszej drużyny NKP. Głównym tematem zajęć było doskonalenie finalizacji akcji ofensywnej po podaniu prostopoadłym w bocznych sektorach boiska. Zaskoczyła nas trochę pogoda i mocne opady śniegu. Na boisko wchodziliśmy, gdy było jeszcze zielono, a schodziliśmy z niego całkiem biali. Ważną umiejętnością trenera jest jednak również dostosowywanie się do panujących warunków i wprowadzanie różnych modyfikacji podczas jego trwania. Cieszy nas, że to nam się udało - relacjonował trener Grzegorz Hajnos.

Egzamin praktyczny został pozytywnie oceniony przez trenera edukatora z ramienia PZPN - doktora habilitowanego profesora nadzwyczajnego Henryka Dudę. Teraz przed trenerem Hajnosem została jeszcze obrona pracy dyplomowej, zaplanowana na 6 maja. W przypadku gdy ten etap również zakończy się dla niego pozytywnie, otrzyma on licencję trenera UEFA A.

Na tę chwilę gratulujemy trenerowi Hajnosowi zdanych egzaminów i życzymy jak najlepsze obrony pracy dyplomowej!

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY