Lubań Maniowy – NKP Podhale Nowy Targ

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Lubań Maniowy – NKP Podhale Nowy Targ
2014-09-21

Spotkanie pełne podtekstów. W wyjściowym składzie Podhala znalazło się aż 8 zawodników, którzy jeszcze nie tak dawno bronili barw Lubania. Także aktualny trener nowotarżan Marek Żołądź to postać doskonale znana Maniowach. – Zawsze chętnie tutaj wracam. Spędziłem tutaj ładnych parę lat. Mam tutaj grono swoich znajomych. To jednak mecz jak każdy inny. Jakoś specjalnie większych emocji przed nim nie odczułem – podkreślił Żołądź.

Co tyczy się zaś samego przebiegu spotkania, to wygrana Lubania jak najbardziej zasłużona. Gospodarze byli przede wszystkim bardziej zdeterminowani aby ten mecz rozstrzygnąć na swoją korzyść. Walczyli o każdy skrawek boiska. Tego samego powiedzieć nie można o nowotarżanach, którzy co prawda częściej byli przy piłce, ale niewiele z tego wynikało.

Niemniej to przyjezdni mogli otworzyć wynik tego starcia. W 28 min po strzale zza pola karnego Pietrzaka, piłka trafiła jednak w słupek bramki Lubania. W 32 min maniowianie już prowadzili. Po centrze Golonki z lewej strony i główce z trzech metrów S. Kurnyty, piłkę odbił stojący na linii bramkowej Gąsiorek, ale skuteczną dobitką popisał się Górecki. Dwie minuty później po faulu Gąsiorka na S. Kurnycie Lubań miał rzut karny. Intencję Darowskiego wyczuł jednak Truty. Po przerwie optyczną przewagę mieli nowotarżanie. To jednak wcale nie przełożyło się na sytuacje bramkowe. Jedynie dwukrotnie groźnie zrobiło się pod bramką Lubania. Raz po strzale z rzutu wolnego Gogoli, po którym piłka w niewielkiej odległości minęła bramkę, a za drugim razem szarżę prawą stroną K. Dudka zatrzymał Świerad. Od 66 min goście grali w dziesiątkę po drugiej żółtej i w konsekwencji czerwonej kartce dla Gąsiorka. Wygraną Lubania powinien przypieczętować w 76 min S. Kurnyta, ale z trzech metrów fatalnie skiksował.

Lubań Maniowy – NKP Podhale Nowy Targ 1:0 (1:0)
Bramka: 1:0 Górecki 32.
Lubań: Świerad – Młynarczyk, Darowski, D. Firek, Ostachowski – Wardęga (75 K. Kurnyta), Górecki ŻK, Golonka, Karkula (82 Kucek) – Ciesielka (63 Kołodziej), S. Kurnyta.
Podhale: Truty – Anioł, Krzystyniak, Gąsiorek ŻK, ŻK, CZK 66, Bobak – K. Dudek (73 Misiura), Świerzbiński, Gogola ŻK, R. Antolak – Mroszczak ŻK, Pietrzak.
Sędziował: Lukas Kunlo (Słowacja). Widzów: 300

 

Maciej Zubek, źródło: http://podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/10457-pi%c5%82ka-no%c5%bcna-iv-liga-derby-dla-lubania-remis-watry

 

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY