MLKS Żabno vs NKP PODHALE Nowy Targ

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MLKS Żabno vs NKP PODHALE Nowy Targ
2014-11-03

Wczorajszy mecz z MLKS Żabno zakończył się zwycięstwem NKP PODHALE Nowy Targ. Zwycięstwo 1:2 przywróciło Podhale na pozycję lidera IV ligi małopolskiej.

Spotkanie rozpoczęło się od ataku gospodarzy. Już w 12. minucie spotkania, po zbyt lekkim podaniu Krzystyniaka do Trutego, sytuację wykorzystał Motyka.

Wynik 1:0 utrzymywał się do przerwy. PODHALE jednak nie zamierzało się poddawać. Drugą połowę rywalizacji rozpoczęło od huraganowych ataków. W 47. minucie meczu, po rzucie rożnym, Hałgas uderzył w poprzeczkę. W kolejnej okazji na zdobycie cennego gola przeszkodził brak porozumienia między Lichaczem i Pietrzakiem.

Na szczęście kilkanaście minut później, po prostopadłym podaniu Świerzbińskiego, Pietrzak skierował piłkę do bramki strzeżonej przez Bochmana.

W 83. minucie zwycięskiego gola zdobył Świerzbiński, który doskonale wykorzystał podyktowany rzut karny po faulu na Pietrzaku.

Zdaniem Marka Żołędzia, trenera NKP PODHALE Nowy Targ: "Bardzo się cieszymy z tak ważnego zwycięstwa, które pozwoliło nam odzyskać fotel lidera. Z początku nie najlepiej nam się układało. Bardzo pechowo straciliśmy gola i też mimo sporej przewagi, nie potrafiliśmy stwarzać sobie sytuacji. Po przerwie byliśmy już jednak zupełnie inna drużyną. Pokazaliśmy góralski charakter. Wprowadziliśmy dwie ofensywne zmiany i one przyniosły oczekiwany efekt" (źródło: www.podhaleregion.pl/index.php/sport/rozgrywki-ligowe/10936-pi%c5%82ka-no%c5%bcna-iv-liga-podhale-odzyskuje-lidera-derby-dla-zakopanego)

Polan Żabno – NKP Podhale Nowy Targ 1:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Motyka 12, 1:1 Pietrzak 74, Świerzbiński 83 z karnego.

Podhale: Truty – Anioł (46 Pietrzak), Gąsiorek, Krzystyniak (46 Misiura), Bobak – Janasik, Hałgas, Gogola, Antolak – Świerzbiński, Lichacz (87 Augustyn)

Polan: Bochman - Ślęczka, Maciosek, R.Motyka, Prażuch - Czerkies (57' A.Wrzosek), Budzyński, K.Wrzosek, Wójcik, Tomasiewicz (69' Stryczek) - B.Motykaot. Adam Koprowski