Zwycięstwo i przegrana, ale oba mecze na plus

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Zwycięstwo i przegrana, ale oba mecze na plus
2016-05-10

W kolejnych spotkaniach swoich rozgrywek młodzicy Podhala pokonali Biały Dunajec, a juniorzy młodsi ulegli Dunajcowi Ostrowsko.

JUNIORZY MŁODSI

Nasza drużyna przystąpiła do meczu mocno skoncentrowana, bowiem przeciwnikiem był lider naszych rozgrywek. Zaowocowało to bramką zdobytą na 0:1. Po dobrze rozegranej akcji, faulowany w bocznej strefie boiska na wysokości pola karnego był Dąbrowski. Do piłki podszedł Derek, który dośrodkował, a lot piłki zmienił Pędzimąż i tak cieszyliśmy się z prowadzenia - rozpoczyna pomeczową relację trener juniorów młodszych, Sebastian Świerzbiński.

Po strzelonej bramce piłkarze Podhala nabrali więcej pewności siebie, przez co mecz z liderem tabeli stał się wyrównanym pojedynkiem. Niestety - nasi chłopcy nie ustrzegli się błędów indywidualnych i jeszcze w pierwszej połowie Ostrowsko zdołało wyjść na 1-bramkowe prowadzenie (2:1).

Po przerwie juniorzy NKP walczyli z jeszcze większym zaangażowaniem, próbując jak najszybciej strzelić wyrównującą bramkę. Najbliżej było po akcji Mrożka, który oddał strzał lewą nogą zza szesnastego metra, bramkarz gospodarzy "wypluł" piłkę przed siebie, dobiegł do niej Głowa i z pięciu metrów jego dobitkę obronił bramkarz gospodarzy. Z biegiem czasu nasi zawodnicy popełniali niestety więcej indywidualnych błędów, co wykorzystała drużyna Dunajca, strzelając dwie kolejne bramki, przesądzające o jej zwycięstwie.

Mimo przegranej chciałbym pochwalić chłopców za wolę walki i serce zostawione na boisku. Gratulację na pewno należą się też gospodarzom za zasłużone zwycięstwo. Jesteśmy jedną z najmłodszych drużyn w lidze i nasza praca na treningach na pewno jeszcze zaowocuje. Myślę, że na boisku lidera zostawiliśmy dobre wrażenie i napędziliśmy mu trochę stracha - podsumował mecz Sebastian Świerzbiński.

Dunajec Ostrowsko - NKP Podhale Nowy Targ 4:1 (2:1)
Bramki dla Podhala:
Pędzimąż

Skład: Kostrzewa – Anioł (70’ Piwowarski), Pędzimąż, Młynarczyk, Worwa, Koszarek, Derek, Mrożek, Leśniak (55’ Stanek), Dąbrowski (70' , Giełczyński), Głowa

Po reorganizacji rozgrywek w I lidze Juniorów Młodszych PPPN mamy 11 zespołów. NKP Podhale zajmuje w tabeli 7. miejsce, tracąc do prowadzącego Ostrowska dziewięć punktów. W najbliższym meczu - już za dwa dni - nasi juniorzy podejmą u siebie Wierchy Lasek - aktualnie 3. drużynę ligi.

MŁODZICY

Biali Biały Dunajec - NKP Podhale Nowy Targ 1:3
Bramki dla Podhala: 2x Kuchta, Kowalczyk

Skład: Chowaniec Mikołaj, Topór Eric, Talarek Andrzej, Jarkiewicz Szymon, Plewa Jakub, Łukasz Janusz, Nowakowski Aleksander, Ligas Oliwer, Luberda Wojciech, Wojas Maksymilian, Kuchta Mateusz, Magiera Aleksander, Pańszczyk Konrad,  Kowalczyk Patryk, Chorąży Maciej

Pomeczowa opinia trenera, Jarosława Lecha:

Od początku meczu koncentrowaliśmy się na defensywie, ponieważ Biały Dunajec dysponował zawodnikami o rok starszymi, a co za tym idzie - fizycznie silniejszymi. Również boisko, na jakim rozgrywaliśmy mecz, pozostawiało wiele do życzenia, dlatego szczególną uwagę zwracaliśmy na grę obronną. W około 15. minucie spotkania z dalekiej odległości (około połowy boiska) zawodnik Białego Dunajca dośrodkował w stronę naszej bramki, a piłka, odbijając się na nierównym boisku, skozłowała tak dziwnie przed naszym bramkarzem, że wpadła do siatki. Później bardzo cierpliwa gra w obronie pozwoliła nam na grę z kontrataku. Właśnie po kontrach w dalszej części meczu wpadły dla nas trzy bramki, które przesądziły o losach spotkania, wygranego - ostatecznie - przez nas. Bardzo się cieszę z dzisiejszych zawodów, bo wyciągnęliśmy wnioski z porażki z Dunajcem w rundzie jesiennej. Był to kolejny dobry mecz całej drużyny. Pokazuje to, że jesteśmy mocni nie tylko w ataku, ale i w obronie.

Drużyna młodzików zajmuje obecnie 2. miejsce w tabeli II ligi Młodzików Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej i po dzisiejszym spotkaniu zwiększyła swoją przewagę nad Białym Dunajecem do dziesięciu punktów. Liderem rozgrywek jest wciąż Wiatr Ludźmierz, a do końca sezonu pozostały cztery kolejki.