MŁODZICY: Podsumowanie rundy

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ MŁODZICY: Podsumowanie rundy
2016-12-12

W kolejnej części podsumowań rundy jesiennej powiemy jak w swoich rozgrywkach radzili sobie młodzicy naszego klubu (zarówno rocznik 2004, jak i 2005). Zapraszamy do lektury!

W ramach rozgrywek I ligi Młodzików Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej młodzi adepci futbolu z NKP Podhale rozegrali 11 meczy, z czego aż 9 wygrali, a 2 zremisowali. Nie odnieśli żadnej porażki i z 29 punktami na koncie zajęli na koniec rundy jesiennej 1. miejsce w tabeli!

Jesteśmy bardzo zadowoleni z postawy zawodników w całej rundzie, widać postępy jakie zrobili dzięki zwiększonej liczbie treningów, ale jeszcze bardzo dużo pracy przed nami. Cieszy na pewno wynik, jaki chłopcy uzyskali w rundzie jesiennej, wygrywając dziewięć spotkań i dwa remisując. W planach mamy wyjazd w okresie ferii zimowych na tygodniowe zgrupowanie. Gratulacje dla zawodników za ciężką pracę i osiągnięty wynik! - podsumowali rundę jesienną trenerzy młodzików, Tomasz Ligudziński i Tomasz Gorczyk.

Przygotowania do rundy wiosennej już ruszyły, a wśród nich znalazł się międzynarodowy turniej w Zakopanem, rozegrany w listopadzie tego roku. Więcej o nim pisaliśmy tutaj.

Jak dokonania młodzików prezentowały się w liczbach? O tym na poniższej grafice:

Pozostałe informacje po rundzie jesiennej:

> Wyniki/terminarz (I liga)
> Tabela I ligi
> Strzelcy drużyny (I liga)


Jeśli chodzi o młodszą grupę młodzików naszego klubu, występującą w II lidze Młodzików Podhalańskiego Podokręgu Piłki Nożnej, ona również po rundzie jesiennej zajmuje 1. miejsce w tabeli po bardzo dobrych ośmiu spotkaniach, z których aż siedem udało się wygrać, a tylko jedno zakończyło się porażką.

Obszernego podsumowania rundy młodzików NKP występujących w II lidze dokonał sam trener, Sebastian Gąsiorek:

Pierwsza runda jesienna II ligi młodzików była bardzo udana, nie tylko biorąc pod uwagę wyniki, ale także to, jak szybko chłopaki potrafili się przystosować z gry na orlikach na większe boisko. Z każdym meczem było widać, że organizacja gry wygląda lepiej i można było tez zauważyć który zawodnik na jaką pozycję ma predyspozycje. Trzeba zauważyć ze zespół opiera się na chłopakach z rocznika 2005, podczas gdy w młodzikach mogą występować chłopcy o rok starsi. Przewagę w sile i szybkości przeciwników było widać jedynie w przegranym meczu z Rabką (jedyna porażka w rundzie). W pozostałych - jeśli były jakieś braki fizyczne - organizacją gry i umiejętnościami technicznymi decydowaliśmy o korzystnym dla nas wyniku.

Miałem do dyspozycji dużą grupę chłopaków i każdy zagrał więcej lub mniej minut na boisku, jednak wyklarował się trzon, na którym opierała się gra. Po każdym meczu starałem się nie wyróżniać indywidualnie chłopaków, ale podsumowując rundę musze wyróżnić parę postaci z każdej formacji. W bramce naszym zdecydowanym atutem jest kapitan zespołu - Eric Topór, który według mnie - i chyba nie tylko według mnie - jest najlepszym bramkarzem na Podhalu w grupie młodzika. Wyróżnia się umiejętnościami typowo bramkarskimi, choć jego ogromną zaletą jest również jego gra nogami - potrafi to robić lepiej niż niejeden zawodnik z pola.

W obronie gramy czwórką w linii, gdzie boczni obrońcy grają bardzo ofensywnie i na tej pozycji była największa rotacja, jednak pewniakiem był Szwajnos, zawodnik z dobrą szybkością i wytrzymałością, a także solidnym strzałem z dystansu, którym zawdzięcza dwie bramki na swoim koncie. W środku obrony najczęściej występowali Pytelewski, Osmala i Żółtek. Dwóch pierwszych robi cały czas duże postępy, zwłaszcza w rozegraniu piłki i ustawianiu się. Żółtek natomiast to zawodnik bardziej fizyczny, bardzo silny i szybki, a przy tym z bardzo dobrym uderzeniem z dystansu.

Za rozegranie piłki w środkowej części boiska przede wszystkim odpowiedzialny był Krauzowicz, który znakomicie potrafi łączyć funkcje defensywne i ofensywne, często występował też na pozycji środkowego obrońcy. Zawodnik z wielkim potencjałem, dobry technicznie i taktycznie. Podobną rolę odgrywał Styrczula, zawodnik z umiejętnościami nieustępującymi Krauzowiczowi, jednak bardziej zadziorny i twardy. Wielki plus także dla obydwu, że potrafią przełożyć własne dobro niżej niż korzyść zespołu.

Najlepszymi strzelcem został Rafacz, bardzo niepozorny, niewielkiego wzrostu i postury, ale posiadający duże umiejętności ofensywne, opierające się na dobrym dryblingu i kontroli piłki. Ma nosa i potrafi się dobrze ustawić pod bramką. Kolejni ofensywni zawodnicy z największą ilością goli to Marko i Wrona. Chłopaki bardzo dynamiczni, uparci i dobrze grający ciałem. Jeśli troszkę więcej nabiorą spokoju w swoich poczynaniach i wyrachowania pod bramką, to będą bardzo skutecznymi napastnikami.

Komplet meczów zaliczyli z kolei Majerczak i Lewandowski, zawodnicy trochę nierówni w grze, ale również z potencjałem, którzy przy regularnym treningu – takim jak do tej pory - w najbliższej przyszłości również mogą stać się kluczowymi zawodnikami. Reszta chłopaków grała mniej regularnie, przede wszystkim przez swoje nieobecności. 

A my przypominamy, że druga grupa młodzików naszego klubu również zwyciężyła rozgrywki rundy jesiennej, choć na wiosnę wcale nie będzie łatwo utrzymać fotel lidera, a to za sprawą depczącej po piętach Rabki, która ma do naszych zawodników tylko 3 punkty straty.

Jak dokonania młodzików prezentowały się w liczbach? O tym na poniższej grafice:

Pozostałe informacje po rundzie jesiennej:

> Wyniki/terminarz (II liga)
> Tabela II ligi
> Strzelcy drużyny (II liga)

KLUBY PARTNERSKIE

SPONSOR GENERALNY

UBIERA NAS

SPONSORZY

PATRONAT MEDIALNY