Porażka w meczu wyjazdowym z drużyną SOKÓŁ Borzęcin Górny.

Strona główna / AKTUALNOŚCI/ Porażka w meczu wyjazdowym z drużyną SOKÓŁ Borzęcin Górny.
2015-06-07

Pechowej wyjazdowej porażki doznali zawodnicy z Nowego Targu, przegrywając 2-1 z drużyną SOKÓŁ Borzęcin Górny.

Na taki wynik spotkania wpływ miała rażąca nieskuteczność drużyny NKP, która w idealnych sytuacja nie potrafiła skierować
piłki do siatki. Mecz rozgrywany przy wysokiej temperaturze stał na dobrym poziomie sportowym, goście od początku
przystąpili do ataku, ale swoich dobrych okazji nie wykorzystali Hałgas, Bobak oraz Świerzbiński. Swoją szansę miał również
Komorek, ale jego strzał nieznacznie minął słupek bramki strzeżonej przez Mucka. Prowadzenie w 24. minucie gry dał Świerzbiński,
jego strzał z 18 metrów, mimo interwencji bramkarza, znalazł drogę do bramki.

Gospodarze odgryzali się liderowi groźnymi kontrami i dzięki jednej z nich, po dośrodkowaniu z lewej strony, Misiura zachaczył przeciwnika, a sędzia odwgwizdał rzut karny. Początek drugiej połowy należał do Sokoła, częściej posiadali piłkę, ale nie zdołali wypracować sobie dogodnych sytuacji, natomiast Podhale, w początkowych fragmentach, miało dwie doskonałe. Najpierw Gąsiorek trafił w poprzeczkę, a chwilę później Komorek po akcji prawym skrzydłem dograł do Hałgasa, który w niewytłumaczalny sposób skiksował mając przed sobą pustą bramkę.

Tak wyglądała wieksza część tego spotkania - Podhale atakowało, gospodarze szukali szczęścia w kontrach. W 72. minucie
padła zwycięska bramka. Idealny strzał z lewej strony oddał zawodnik gospodarzy nie dając szans Antolakowi. Konćówka spotkania to ciągłe ataki NKP chcących doprowadzić do remisu. Najlepszych okazji nie wykorzystali jednak Komorek i Dudek przegrywając pojedynki jeden na jeden z miejscowym bramkarzem.

Sokół Borzecin Górny – NKP Podhale Nowy Targ 2:1 (1:1)
Bramka dla Podhala: Świerzbiński (Komorek) 24

NKP Podhale: Antolak – Anioł, Krzystyniak, Gąsiorek, Bobak (46 Augustyn), Komorek (85 Hajnos), Czubin, Halgas, Misiura (54 Dudek), Lichacz (61 Mroszczak), Świerzbiński.